Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Aytül Çorapçıoğlu Özdemir’in biyografisini sizle için hazırladık.

Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir
Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir

Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Hayatı ve Biyografisi

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında tanıdığımız uzman psikiyatrist Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, ilk, orta ve lise öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1990 yılında başarıyla tamamlamıştır. Daha sonra Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Tıp Doktoru unvanı alarak zorunlu görevini Aksaray sağlık ocağında sorumlu hekim olarak yapmıştır.  

Aytül Çorapçıoğlu Özdemir’in Kariyeri

  • 1996 yılında ise, İhtisasını tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı olmuştur. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri ihtisasını yapmaya başlamıştır. Çocuk psikiyatrisi rotasyonu üzerinde tez çalışmalarını Gazi Üniversitesi Psikiyatrı Anabilim Dalın’da tamamladı.
  • 1996-1998 yılları arasında psikiyatri uzmanı olarak Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi’nde çalışmıştır. Sonrasında 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na ”Yardımcı Doçent Doktor” olarak atanmıştır. Aynı yıl Psikiyatri Doçenti, 2004 yılında da Psikiyatri Profesörü de olmuştur.
  • Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu, Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatrik Tıp Derneği kurucu üyesidir. Ayrıca Türkiye Psikiyatri Derneği “Birinci Basamakta Psikiyatri” çalışma birimi koordinatörlüğü yapmıştır. Ayrıca yurt dışı ve yurt içinde yayınlanmış 100’den fazla yayını vardır. Toplamda 16 kitap ve kitap bölümünde yazarlık yapmıştır.
  • Yurt içi ve dışında yaptığı akademik çalışmalar nedeniyle 7 kez ödül kazanmıştır.
  • Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde yeni açılan Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan psikiyatri servisinin Anksiyete Bozuklukları Birimi ve Konsültasyon-Liyezon Birimi sorumlusu olarak görev yapmış olup iyi derece de İngilizce bilmektedir.
  • Ek olarak Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, mesleki çalışmalarına İstanbul Şişli’de bulunan Yorum Danışmanlık’ta devam etmektedir.

Didem Arslan Yılmaz’ın Programında yer alan uzmanlardan bir diğeri ise Orhan Kemiksiz’dir. Orhan Kemiksiz’in biyografisi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.