Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir ? Didem Arslan Yılmazın ekibinde bulunan  Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir? ’la Vazgeçme programında yer alan psikiyatri uzmanı Aytük Çorapçıoğlu Özdemir’in biyografisini sizle için hazırladık.

Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir
Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Aytül Çorapçıoğlu Özdemir Kimdir

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında gördüğümüz psikiyatrist Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, ilk, orta ve lise öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1990 yılında başarıyla tamamlamıştır. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, Tıp Doktoru unvanı alarak zorunlu görevini Aksaray sağlık ocağında sorumlu hekim olarak yapmıştır.  

Aytül Çorapçıoğlu Özdemir‘in Kariyeri

  • 1996 yılında ise, İhtisasını tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı olmuştur. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri ihtisasını yapmaya başlamıştır. Çocuk psikiyatrisi rotasyonu üzerinde tez çalışmalarını Gazi Üniversitesi Psikiyatrı Anabilim Dalın’da tamamladı.
  • 1996-1998 yılları arasında psikiyatri uzmanı olarak Üniversitesi Mediko Sosyal Birimi’nde çalışmış, 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’na ”Yardımcı Doçent ” olarak atanmıştır. Aynı yıl Psikiyatri Doçenti, 2004 yılında da Psikiyatri Profesörü de olmuştur.
  • Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu, Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatrik Tıp Derneği kurucu üyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği “Birinci Basamakta Psikiyatri” çalışma birimi koordinatörlüğü yapmış ve yurt dışı ve yurt içinde yayınlanmış 100’den fazla yayını, 16 kitap ve kitap bölümünde yazarlık yapmıştır.
  • Yurt içi ve dışında yaptığı akademik çalışmalar nedeniyle 7 kez ödül kazanmıştır.
  • Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde yeni açılan Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan psikiyatri servisinin Anksiyete Bozuklukları Birimi ve Konsültasyon-Liyezon Birimi sorumlusu olarak görev yapmış olup iyi derece de İngilizce bilmektedir.
  • Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu Özdemir, mesleki çalışmalarına Şişli’de bulunan Yorum Danışmanlık’ta devam etmektedir.
  • Şu an Didem Arslan Yılmaz’la ‘’Vazgeçme’’ programında  Uzman olarak danışmanlık yapmaktadır.

Didem Arslan Yılmaz’ın Programında yer alan uzmanlardan bir diğeri ise Orhan Kemiksiz’dir. Orhan Kemiksiz’in biyografisi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.