Fırat Çakıroğlu Cinayeti ve Katili Nurullah Semo

Fırat Çakıroğlu Cinayeti Nasıl Oldu ? Nurullah Semo ? Ege Üniversitesinde O Gün neler Yaşandı ?

Fırat Çakıroğlu Cinayeti

Fırat Yılmaz Çakıroğlu Cinayetinin üzerinden 5 yıl geçti. Öncelikle olayın yıldönümünde şunları söylemek isterim. Ege Üniversitesi Cumhuriyetinin Ege Bölgesinde yer alan lisans ve lisansüstü eğitim veren bir okuldur. Bunu neden söylüyorum burası bir okuldur. Yani burada öğrencilerin eğitim alması gerekir ve içeride bıçak, silah, taş ve sopa bulundurulması hem kanunen hemde toplumca onaylanmayan bir şeydir. Ülkücüsü de solcusu da solcu görünümlü PKK'lısı da bu duruma aykırı davranamaz ve burada hayatını kaybeden birincisi bir genç var Fırat Yılmaz Çakıroğlu!

Fırat Çakıroğlu Cinayeti ve Katil Nurullah Semo

Olay Ege Üniversitesinde 20 Şubat 2015'te gerçekleşti. Karşıt görüşlü öğrencilerin tartışmasıyla ve birbirlerine taş atmasıyla başlayan olayda Fırat Yılmaz Çakıroğlu bıçaklanarak öldürüldü. Olay sonrası yapılan soruşturmada , Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Nurullah Semo tutuklandı.

Fırat Çakıroğlu ekşi Yeni çağ
Fırat Çakıroğlu Cinayeti ve Katili Nurullah Semo

Fırat Çakıroğlu Kimdir ?

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, karşıt görüşlü öğrenciler ile girdiği sonucu bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden ülkücü Ege Üniversitesi öğrencisi. 1 Ocak 1991 yılında 'nın Akşehir ilçesinde doğdu. Babası Fuat Mahir Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu'nun tek evladı. 1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu'nun 'a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi.

Fırat Çakıroğlu Kimdir ve Cinayeti

'li bir ailede yetişmişti. Ege Üniversitesi Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiydi. Aynı fakültede formasyon dersleri alıyordu. Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu olarak biliniyordu. Fırat Çakıroğlu'nun adı, Tarsus'da adına açılan spor merkezine, Nazilli'de bir parka verilmiştir. Elvankent'te de adına bir hatıra ormanı oluşturulmuştur. İzmir'in Menderes ilçesinde de bir spor tesisine adı verilmiştir.

Fırat Çakıroğlu'un Annesi

Nurullah Semo Kimdir ?

Nurullah Semo'nun Babası ve Ailesi

Cinayetten tutuklanan ve Cinayetin sanığı Nurullah Semo, 880 gün süren yargılanma döneminden sonra örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı  Nurullah Semo'nun ailesi 'ın Çatak İlçesi Kacit Mahallesi Sak Mezrası'nda oturuyor. 14 çocuklu Semo Ailesi çiftçilik yapıyor ve Nurullah Semo da ailenin dördüncü çocuğu. yapan babası ben okumaya gönderdim etsin diye değil diyerek Fırat Çakıroğlu'un ailesine baş sağlığı diledi.

Nurullah Semo Kimdir ?

Mahkeme örgüt üyeliği suçlarını redderek Kendisine hiçbir şekilde baskı oluşturacak müdahalede bulunulmamasını istedi. Savunmasını başlayan sanık Semo, hiçbir partiye ve gruba üye olmadığını, hiçbirinin kapısından içeriye girmediğini belirterek, örgüt üyeliği suçlamalarını kabul etmedi. İçeride kaldığı süre göz önüne alınacak olursa infaz kanununa göre 5 yıl sonra açık ceza evine geçebilecek ve ailesi ile hafta sonları görüşebilecek.

Fırat Çakıroğlu Cinayetinin Görüntüleri Ege Üniversitesi

Kaynak : Facebook, Wikipedia, Ekşi Sözlük

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.