Yemekhane Kartımda 1 Lira Var Diyen Öğrenci Sibel Ünli İntihar Etti!

Sibel Ünli İntihar Etmiş! Yemekhane Kartımda 1 Lira Var Demişti!

Üniversitesi Öğrencisi Sibel Ünli Hakkında Başvurusunda Bulunulmuştu! Fakat Genç Kızın İntihar Ettiği Ortaya Çıktı! Son Paylaşımı İse “Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var” oldu.

Sibel Ünli İntiharı, Sibel Ünli Üldü Mü, Yemekhane Kartımda 1 Lira Var
Sibel Ünli İntiharı, Sibel Ünli , Yemekhane Kartımda 1 Lira Var

Üniversitesi Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli için ailesi başvurusunda bulunmuştu. Sibel Ünli’in son paylaşımında “Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var” dediği sonrasında 1 lira ile karnımı doyurabilir miyim diye sitem ettiği öğrenildi. Geçtiğimiz gün Samatya Sahili’nde, kayalıkların üzerinde çanta gören çevredekiler durumu ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çantanın iki gün önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan 20 yaşındaki Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrenicisi Sibel Ünli’ye ait olduğunu tespit etti. Sibel Ünli’nin cesedi incelenmesi için adli tıp morguna kaldırılırken, genç kızın yoksulluk nedeniyle iş aradığı, yeni yılda iş bulmak için dileklerde bulunulduğu öğrenildi.

Sibel Ünli İntiharı, Sibel Ünli
Sibel Ünli İntiharı, Sibel Ünli

Üniversitesinde İndirimli Hakkı 1 Öğüne Düşürülmüştü

İÜ öğrencileri, yaklaşık bir haftadır, yönetimin, günde üç öğün olan indirimli hakkını bir öğüne düşürmesine ve dönem başında yapılan yemekhane zammına karşı mücadele ediyor. Ekonomik kriz koşullarında cüzi miktardaki parayla yaşam mücadelesi verdiklerini ve krizin faturasının öğrenci ve emekçilere kesilmesine karşı olduklarını söyleyen öğrencilere karşı polis cop kullanmış ve rektörlüğe dilekçe vermelerine engel olmuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.