Sibel Ünli İntiharı! Yoksulluk Nedeniyle Genç Öğrenci İntihar Etti!

Sibel Ünli Yemekhane Kartımda 1 Lira Var Demişti!

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Sibel Ünli için ailesi kayıp başvurusunda bulunmuştu. Ne yazık ki bu Samatya’da sahilde önce çantası sonra ise bulundu. Sibel Ünli’in son paylaşımında ise “Yemekhane kartımda kalmamış sadece bir liram var” dediği sonrasında 1 lira ile karnımı doyurabilir miyim sitem ettiği öğrenildi.

Sibel Ünli, Sibel Ünli İntiharı
Sibel Ünli, Sibel Ünli İntiharı

Samatya Sahili’nde, kayalıkların üzerinde çanta gören çevredekiler polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çantanın iki gün önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan 20 yaşındaki İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrenicisi Sibel Ünli’ye ait olduğunu tespit etti. Sibel Ünli’nin incelenmesi için adli tıp morguna kaldırılırken, genç kızın yoksulluk nedeniyle iş aradığı, yılda iş bulmak için dileklerde bulunulduğu öğrenildi.

Sibel Ünli İntiharı, Sibel Ünli
Sibel Ünli İntiharı, Sibel Ünli

Bir Haftadır Eylem Yapıyorlardı!

İÜ öğrencileri, yaklaşık bir haftadır, yönetimin, günde üç öğün olan indirimli yemek hakkını bir öğüne düşürmesine ve dönem yapılan yemekhane zammına karşı ediyor. Ekonomik kriz koşullarında cüzi miktardaki parayla yaşam mücadelesi verdiklerini ve krizin faturasının öğrenci ve emekçilere kesilmesine karşı olduklarını söyleyen öğrencilere karşı polis cop kullanmış ve rektörlüğe dilekçe vermelerine engel olmuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.