Palu Ailesi Davasında Karar Çıktı!

Kamuoyunda ve ’da Büyük Tepki Çeken Müge Anlı’nın Programında Ortaya Çıkan “” Davasında Karar Açıklandı!

’nin Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem TANHAL (35) ve kızı Melike TANHAL’ın (8) kaybolmasıyla ilgili başlatılan kapsamında tutuklanan PALU Ailesinden 6 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında mahkeme kararını açıkladı.

davasında ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis, diğer tutuklu 5 aile üyesi ise 8 yıl 4 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Olayın Geçmişi!

Körfez’de, 11 yıl önce, Meryem Tahnal ve kızı Melike’nin kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada Hava ve Harun Palu çifti ile çocukları İsa Palu, Fatih Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael ile onun eşi Tuncer Ustael gözaltına alındı. Aile bireyleri, adliyeye sevk edilirken, baba Harun Palu dışında 6 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasıyla hazırlanan fezleke, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan incelemenin ardından iddianame hazırlandı. İddianame, Kocaeli 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.