Oğlunu Öldürmüştü Verilen Ceza Belli Oldu!

Engin Karakollu Davasında Karar Verildi!

Oğulları Engin Karakollu’yu aramak için Müge Anlı’nın programına başvuran ve  Arif Karakollu’dan şüphelenen Şaziment Karakollu’ya eşinin itirafı ile oğlunun öldürüldüğünü öğrendi.  gerçekleştirilen duruşmada oğlunu öldüren Karakollu’nun cezası belli oldu.

, Karakollu, Müge Anlı

Baba Arif Karakollu “Her gelip beni tehdit ediyordu. Kendimi korumak için tüfeğim yatağımın altında yatıyordum. Onu döşünden kurşunla vurdum. ” dedi. “Her gelip beni tehdit ediyordu. Kendimi korumak için tüfeğim yatağımın altında yatıyordum. Onu döşünden kurşunla vurdum. Hemen öldü. Sonra onu mandıranın kenarına gömdüm. Toprağı 1 metre falan kazdım. Üzerini de samanlarla örttüm. Ben bunlardan önce başvurup anlatacaktım ama benden önce davrandı. Huzurlu uyuyamıyorum. Pişmanım ama mecbur kaldım.” demişti.

Arif Karakollu’nun Cezası Belli Oldu! Şikayetçi Olmadı!

Engin Karakollu’nun 4.duruşması gerçekleştirildi. Baba Arif Karakollu 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. başkanı tarafından duruşmayı takip eden anne Şaziment Karakollu’ya eşinden şikayetçi olup olmadığı soruldu. Anne Şaziment Karakolllu, “Eşimden şikayetçi değilim, ceza almasını istemiyorum” dedi.
heyeti karar vermek için 5 dakika duruşmaya ara verdi. Aranın ardından heyeti, sanığı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırarak, suçunu gerek katıldığı TV programında itiraf etmesi, gerekse mahkemede itiraf etmesi ve mahkemedeki iyi halden dolayı cezasını 16 yıl 8 aya düşürdü.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.