Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Çifti Cinayeti Katil ya da Katilleri Kimler?

Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Cinayeti Katil ya da Katilleri Kimler?

Müge Anlı ile Tatlı Sert Programı bir kez daha şoke edici bir cinayet konusu ile gündeme geldi. Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi’ndeki evlerinde kar maskeli bir saldırgan tarafından pompalı tüfekle öldürüldükleri iddia ediliyor. Tek görgü şahidi ise kızları Büşra Büyükşen. Oğulları Uğur Büyükşen ve gelinleri Betül Büyükşen’le ise aralarında Mehir Anlaşmazlığı olduğu ise biliniyor.

metin büyükşen ve necla büyükşen çifti - cinayet müge anlı
Metin büyükşen ve Necla büyükşen

3 Eylül 2018’de Evlerinde Öldürüldüler, Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Çiftinin Katil Yada Katilleri Kimler?

ATV’de hafta içi her gün yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Çiftinin yakınları cinayete kurban giden çiftin oğulları Uğur Büyükşen ve gelinleri Betül Büyükşen ile aralarında mehir anlaşmazlığı bulunan dünürlerden şüpheleniyor. Olayın tek görgü şahidi Uşak’ta üniversite okuyan kızları Büşra Büyükşen, fakat genç kızın anlattıkları olay ile ilgili şüpheleri arttırdı.

Büşra Büyükşen
Büşra Büyükşen

Uğur Büyükşen ve gelinleri Betül Büyükşen Mehir Olarak Verilen Para ve Arabayı Beğenmediler

uğur büyükşen ve betül büyükşen müge anlı
Uğur Büyükşen ve Betül Büyükşen – Müge Anlı

İddialara göre gelinlerine mehir olarak bundan 10 yıl önce 10 dönüm tarla 120 gram altın 500 metrekare arazi verildi. Gelinleri geçtiğimiz birkaç yıl içinde kayın pederi Metin Büyükşen’den arsaya ev yaptırmasını istese de çiftin mali durumu gelinlerine bu evi yaptıracak güçte olmadığı için kayınpeder Metin Büyükşen ev yaptıracak durumu olmadığını söyleyerek, 25 bin TL para ve 20 bin lira değerindeki arabasını teklif ediyor ancak gelinleri bu teklifi reddediyor kabul etmiyor.

Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen Nasıl Öldürüldüler ?

Olayın tek görgü şahidi Büşra Büyükşen ifadesine göre 3 Eylül 2018 günü evde sadece anne ve babası ile birlikteydi. .Oğulları Uğur Büyükşen ise eşi Betül Büyükşen ile birlikte kayın pederinin evine yemeğe gittikleri için evde değillerdi. 3 Eylül 2018’de akşam saat 21:00-22:00 arası evin kapısı açılarak içeri giren ve kar maskeli bir saldırgan elinde susturuculu olduğu düşünülen pompalı tüfek ile önce baba Metin Büyükşen’e daha sonra Nejla Büyükşen’e ateş ederek çifti öldürdü.

Necla ve Metin Büyükşen’in Katili Kim ?

Büşra Büyükşen Yalan Mı Söylüyor ?

Büşra Büyükşen’in ifadesine göre anne ve babasının ölümüne tanıklık ettiği için genç kıza yöneldi fakat Büşra Büyükşen salonda bulunan demliği saldırgana fırlatarak kaçmaya başladı.

Evin içerisinde bulunan tüfeği almaya gittiği iddia edilen genç kız kendisini öldürmemesi için saldırgana yalvardı bunun üzerine saldırgan tüfeğin dipçiği ile Büşra büyükşen’e vurdu ve bayılttı. Kendine gelen genç kız evin arka tarafında bulunan bir pencereden kaçarak yola çıktı ve ilk gelen arabadan yardım isteyerek jandarmaya gitti. Büşra’ın ifadesine göre “Hiç bir şey söylemedi babamı vurdu. Silahı bize doğru doğrultu ama silahı tutukluluk yaptı sanırım çünkü aceleci bir şekilde tüfek ile uğraşıyordu.” dedi.

SWAP İzleri Büşra Büyükşen, Uğur Büyükşen ve Betül Büyükşen’in Üzerinde Bulundu

Olayın ardından araştırma ve soruşturma yürüten jandarma ekipleri Büşra Büyükşen, Uğur Büyükşen ve Betül Büyükşen’in üzerlerinde silah ateşlemesi ile yanmış ve yanmamış barut izlerini ortaya çıkaran SWAP 3 kişiye de uyguladı. Sonuç olarak her birinde silah ateşlemesiyle oluşacak barut izlerine rastlandı.

müge anlı metin büyükşen ve necla büyükşen cinayeti
müge anlı metin büyükşen ve necla büyükşen cinayeti

Müge Anlı Programda İnandırıcı Bulmadı ve Sinirlendi

Müge Anlı Mehir Tartışması üzerine bu kavramı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu arayarak sordu. Mehir kavramının imam nikahı kıyılırken kadının boşanma halinde mağdur olmaması için istenildiğini belirten Müge Anlı, bir dayatma biçiminde değil hediye olarak algılanması gerektiğini söyledi. “Bunun adı mehir değil, siz senet deyin, başka bir şey deyin, ama bu mehir değil” dedi.

Mehir Cinayeti - Mehir Senedi
Mehir Cinayeti – Mehir Senedi

Konuyu Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile de konuştuğunu söyleyen Anlı, senette kayınperderin imzasının olmasının Hatipoğlu’nu da şaşırttığını dile getirirken “O da mehir karı ile koca arasında olur diyor” dedi.

Cuma günü yayına bağlanarak kayınpederi ve kayınvalidesi ile aralarında hiçbir sorun olmadığını, mehir kavgası yaşamadıklarını söyleyen gelin de stüdyodaydı. Müge Anlı gelin Betül Büyükşen’e dönerek, ‘Gerçekten sen bir şey istemedin mi?’ diye sordu. “Hiçbir zaman hiç bir şey istemedim” diye yanıt veren gelinin bu sözleri üzerine Anlı “Kulaklarımla dinledim, sen bu adamla telefon görüşmende bunları söylemedin mi?” diye tepki gösterdi. Gelinin “Ha o zaman, en son konuşmada söyledim” sözlerine üzerine çileden çıkan Müge Anlı, “Kaç yaşındasın sen, çalışsana. Siz  imkanı olmadığını bildiğiniz halde niye zora sokmaya çalıştınız bu adamı, ne yapsaydı” diye çıkıştı.

Uğur Büyükşen

Öldürülen Metin Büyükşen Derdini Cami Cematine Anlatmış

Metin Büyükşen’in oğlu ve gelininin ev istediğini karşılayamadığı için cami cemaatine de üzüntüsünü dile getirdiğini anlatan Anlı, Büyükşen çifti için çok üzüldüğünü anlatırken ” Keşke beyefendiyi yaşarken görseydim, sal iplerini gitsinler” deseydim şeklinde konuştu.

mecla ve metin büyükşen'in katili kim yada kimler necla ve metin büyükşen cinayeti
mecla ve metin büyükşen’in katili kim yada kimler necla ve metin büyükşen cinayeti

Talihsiz adamın, öldürülmeden bir hafta önce geliniyle yaptığı telefon görüşmesinde 25 bin TL para ve 20 bin TL değerindeki arabasını oğlu ve gelinine vererek helalleşme teklifinde bulunduğu, bu teklifin gelin tarafından reddedildiği ortaya çıktı.

Cinayetler Mehir Yüzünden Mi İşlendi ?

metin büyükşen ve necla büyükşen cinayeti

Cinayete kurban giden çiftin iddiaların odağındaki oğlu Uğur Büyükşen de stüdyodaydı. Babasının uzlaşma çabalarını reddetmesini “Ben mehrimi istedim” sözleriyle açıklayan oğula Müge Anlı “Sen misin gelin, sen neyin mehrini istiyorsun” diyerek tepki gösterdi. “Biz burada gelini yiyoruz ama bu mesele mehir meselesi değil, sen babandan bir ev istiyorsun ve bunu da mehir üzerinden istiyorsun” sözleri üzerine Uğur Büyükşen, babasından mehir olarak verdiği  arsanın üzerine ev yaptırmasını istediğini doğruladı. Fakat maalesef çift vahşice katledildi.

Müge Anlı’da Necla ve Metin Büyükşen Cinayetlerinin Konu Alındığı Bölümü ise Buradan İzleyebilirsiniz…

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et