Yarın Valilerin Yönetim ve Koordinasyonunda Ülke Genelinde Koronavirüs Denetimi Yapılacak

Yarın denetim var!Canımızın yanmasını istemiyorsak yakınlarımızın ve insanlarımızın sağlığını riske atmak istemiyorsak Maskesiz dışarı çıkmayalım

İçişleri Bakanlığı, koronavirüsle mücadele kapsamında 81 ilin valiliklerine bir genelge gönderdi. Söz konusu genelgeye göre, Valilerin yönetim ve koordinasyonunda ülke genelinde yarın kapsamlı korona virüs denetimi yapılacak.”

İçişleri Bakanlığı 81 ile yeni koronavirüs genelgesi gönderdi. Genelgede şunların altı çizildi: Valilerin yönetim ve koordinasyonunda ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak.

ÖNLEMLERE TEK TEK BAKILACAK

Denetimlerde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir iş kolu için alınan önlemlere tek tek bakılacak. Denetimlere tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri katılacak.

NERELER KONTROL EDİLECEK?

“Sağlık için, hepimiz için” mottosuyla gerçekleştirilecek denetimlerde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikah yapılan yerler, berber, kuaför, güzellik merkezleri, internet kafe, salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park, piknik alanları, lunapark, tematik parklar, halı sahalar, bilardo salonları ve bilumum yaşam alanları kontrol edilecek.

BABASINI KAYBEDEN DOKTOR İSYAN ETMİŞTİ

Halit Yücel isimli doktor kendisine ait sosyal medya hesabından babasının koronavirüs yüzünden öldüğünü duyurarak isyanını dile getirdi. Yücel, “Şu saatten sonra maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz.gece gündüz çalışıp beni yetiştiren insanı BABAMI kendi ellerimle toprağa verdim az önce. mesleğimin ilk yılında, bir salgın hastalık yüzünden CANIMIN üstüne toprak attım az önce.” ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.