Duygu Delen’in Ön Otopsi Raporu Çıktı! Darp İzleri Var

Duygu Delen’in ön otopsi raporu çıktı!

’te erkek arkadaşının yaşadığı 5 katlı binanın 4’üncü katındaki penceresinden düşerek yaşamını yitiren Duygu Delen’in (17) ailesinin avukatı Ömer Faruk Akan, ön otopsi raporunun çıktığını açıkladı. Avukat Akan, Delen’in vücudunda düşmeye bağlı olmayan darp izleri görüldüğünü söyledi.

Batıkent Mahallesi’nde 13 Ağustos günü erkek arkadaşı Mehmet Kaplan’ın evinin penceresinden düşen Duygu Delen yaşamını yitirdi. Olayın ardından gözaltına alınan Duygu’nun erkek arkadaşı Mehmet Kaplan, çıkarıldığı mahkemece ‘cinsel istismar ve kasten öldürme’ suçları ile tutuklandı.

Olayın ardından açılan davada, Delen ailesi adına Barosu gönüllü olarak davayı üstlendi. Bugün binasında olayla ilgili olarak toplantısı düzenlendi. Toplantıya Duygu’nun babası Bülent ile ağabeyi Harun Delen, Başkanı Bektaş Şarklı, ailenin avukatları Ömer Faruk Akan, Göksel Öztürkmen ile Duygu’nun arkadaşları katıldı.

“DUYGU’NUN VÜCUDUNDA DARP İZLERİ VAR”

Toplantı öncesi mensuplarının sorularını yanıtlayan Avukat Ömer Faruk Akan, olayın tüm yönleri ile incelendiğini söyledi.

Ön otopsi raporunun kendilerine iletildiğini belirten Akan, şunları söyledi:

* Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü olayı titizlikle araştırmaya devam ediyor. Kamuoyunun spekülasyonlara itibar etmemelerini rica ediyorum. Dosyada ciddi deliller mevcut, tanıklar dinlenmeye devam ediyor.

* Otopsi raporu hazır ama bu bir ön rapor şeklinde. Bizim başsavcılığa ayrıca bir talebimiz olacak. Adli Tıp Kurumu dışında bağımsız bir adli tıp uzmanının dosyayı incelemesini ve otopsi raporunu incelemesini istedik. Bunu da muhtemelen kabul edeceklerdir.

* Otopsi raporunun içeriğine dair bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Onu da şu gerekçe ile söylüyorum: Biz bağımsız bir görevlendirmiştik, otopsiye girmişti. Şüpheli ifadesinde zaten maktulü darp ettiğini söylüyor.

* Duygu’nun vücudunda düşmeye bağlı olmayan darp izleri mevcut. Şüpheli ayrıca hem emniyet hem de mahkemede düşme olayını görmediğini söylüyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja