Türkiye Şehitlerine Ağlıyor! 6 Şehidimiz Var!

Esad Güçleri Tarafından Düzenlenen Saldırılarda 4 Askerimiz Şehit Olmuştu. Bugün ise Ağır Yaralanan 1’i Sivil 1’i Asker 2 Şehit Haberi Daha Geldi.

Suriye’nin İdlib kentinde Esad güçleri tarafından dün gece gerçekleştirilen yoğun topçu atışı sonucu 4 asker şehit olmuştu. Aynı saldırıda 9 asker de yaralanmıştı. MSB’den daha sonra yapılan açıklamada saldırıda yaralanan 1 asker ve 1 sivilin de şehit olduğu belirtildi.

İdlib'te 6 Askerimiz Şehit oldu!
İdlib’te 6 Askerimiz Şehit oldu!

Milli Savunma Bakanlığı(MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

İdlip’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir. Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir.
Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

MSB

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.