Serap Paköz Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Gerçeğin Peşinde

Serap Paköz kimdir? Kaç Yaşında? Nereli?

Serap Paköz, sunucu ve gazetecidir. 15 Haziran 1965 tarihinde Ankara’da doğan başarılı gazeteci Karadeniz kökenlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okumuştur. Daha sonra Adana, Çukurova Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Paköz, daha öğrenciyken TRT’nin açmış olduğu sınavı kazanarak spikerlik yapmaya başlamıştır. Şu anda Star TV’de “Gerçeğin Peşinde” programını sunmaktadır.

Serap Paköz, Gerçeğin Peşinde, Serap Paköz Kimdir
Serap Paköz, Gerçeğin Peşinde, Serap Paköz Kimdir

Eğitimi, Yaşamı ve Kariyeri

  • Serap Paköz ilk olarak 1982 yılında TRT Trabzon ve Van radyolarında görev yaptı. Sonrasında 1986 yılında Ankara Radyosu ve Ankara televizyonlarında görev yaptı.
  • 1995 yılında Sümer Ezgü ile birlikte TRT televizyonuna hazırladıkları Ankara Rüzgarı isimli programı ile magazin Gazetecileri Derneğinin Tüm Kanalların En İyi Müzik Eğlence Programı ödülüne layık görüldü.
  • 1997 yılında Kanal D televizyonuna geçti. 2,5 yıl sonra Kanal 6’ya sonra da ATV’de çalıştı. Daha sonra TGRT’ye geçti. Sabah Haberleri, Kadının Sesi ve Sizin Sesiniz isimli kadın programlarını hazırlayıp sundu.
  • 2005 yılında Show TV’de “Biz bize” programı’nı hazırlayıp sundu. Sonrasında 2009 yılında star TV’de “Suç ve Ceza” programı’nı hazırlayıp sundu. 2012 yılında ATV’de “Yeniden Başlayalım” programını hazırlayıp sundu. 2013’te FOX’ta “Yeni Bir Umut” programı’nı hazırlayıp sunmuştur.
Serap Paköz
Serap Ezgü (Paköz)

Televizyonlarda yaptığı kadın programlarıyla adından söz ettirdi

  • 2007 yılında, Show TV’de yayınlanan sunuculuklarını Zeynep Tokuş ve Behzat Uygur’un yaptıkları “Şarkı Söylemek Lazım” Yarışma programında Hakan Aysev koçluğunda yarıştı.
  • Serap Ezgü, 1987 yılında şarkıcı Sümer Ezgü ile evlenerek dünya evine girmiştir. 1999 yılında boşandılar. Ayrıca Ceren (d.1988) adında bir kız çocuğu vardır.
  • Serap Ezgü, boşandıktan sonra da Ezgü soyadını kullanmaya devam etti. Sonrasında 2004 yılında Sümer Ezgü itiraz edince kızlık soyadı olan “Paköz” soyadını aldı.
  • Serap Ezgü, 9 Kasım 2001 yılında tarihinde Vatan Gazetesi Yazı işleri Müdürü Atilla Güner ile evlendi. 8 Ocak 2007 tarihinde boşandı. Eşinden ayrıldıktan sonra Bodrum’ da bir köye yerleşti. Sonrasında Kendisi gibi bir televizyoncu olan Cem Hamuloğlu’yla beraber yaşamaktadır.

Son olarak Paköz, Star TV’de yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” adlı programı sunmaya başmamış ve 2021 yılı itibariyle halen sunmaktadır.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.