Sait Faik Hikaye Armağanı Sahibini Buldu

Sait Faik Ödülü ’in Oldu

Sait Faik anısına her yıl yazarın ölüm yıldönümünde bir öykücüye verilen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın yeni sahibi oldu. Kesmez, “” adlı öykü kitabıyla ödüle değer görüldü.

Melisa Kesmez - Sait Faik Hikaye Armağanı Ödülü
Melisa Kesmez – Sait Faik Armağanı Ödülü

Gerekçesi Açıklandı

Doğan Hızlan’ın başkanlığında Jale Parla, Metin Celâl, Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Beşir Özmen ve Murat Gülsoy’dan oluşan jüri, gerekçesini şöyle açıkladı:

“Değerli yazar Melisa Kesmez, ‘’ adlı öykü kitabında ilişkilerinin karmaşıklığını, sarıp sarmalayan sıcaklığını ve nefessiz bırakan boğuntusunu telaşsız, duru bir üslupla anlatmayı başarmıştır.”

Melisa Kesmez, “Nohut Oda” Kitabı ile Ödüle Layık Görüldü

Melisa Kesmez, dün yapılan ödül törenindeki konuşmasında “İsmimin, öykülerini okuyarak büyüdüğüm, yazı dünyasına hayran olduğum ile aynı cümlede yan yana gelmiş olması bile müthiş bir mutluluk” dedi.

Sait Faik Hikâye Armağanı, 1964’ten bu yana Darüşşafaka Cemiyeti’nce veriliyor.

Melisa Kesmez ?

Eylül 1980’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji okudu. Bir dönem ’da yaşadı. Çeşitli dergi ve gazetelerde ve üzerine yazıları ve söyleşileri yayımlandı. Çeviriler yaptı. “Atları Bağlayın Geceyi Burada Geçireceğiz”, “Bazen Bahar” ve “Nohut Oda” adlı üç öykü kitabı bulunuyor.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.