Rusya’dan Türkiye’ye Kısıtlama Geldi

Rusya, Türkiye ile tüm uçuşlarını askıya aldı

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye ile tüm uçuşların 1.5 ay süreyle durdurma kararı aldıklarını duyurdu.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Türkiye ile charter ve düzenli seferlerin 1.5 ay süreyle durdurulduğunu açıkladı. Golikova, Koronavirüsle Mücadele Merkezi’nin Türkiye ile havayolu iletişimin 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurdu.

Sputnik Türkiye’nin aktardığına göre, basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Golikova, “Temel görevimizin yeni tip koronavirüs enfeksiyonuna karşı Rusya vatandaşlarının sağlığını ve insidans ile ilgili istikrarlı durumu korumak olduğunu belirtmek isterim. Operasyon merkezi, hava trafiğinin açık olduğu ülkelerdeki enfeksiyonun yayılmasını sürekli olarak izliyor” diye konuştu.

Rus yetkili makamlarının tur operatörlerine Türkiye tur satışlarına ara vermelerini önerdiklerine dikkat çeken Golikova, “Tur operatörlerine, aynı dönem içinde Rusya Federasyonu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne tur ürünlerinin satışına ara vermeleri önerildi” ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.