PTT Gıda Firmasına Suç Duyurusunda Bulundu Yağ Satışları Durduruldu

PTT Helvacızade Gıda firmasına suç duyurusunda bulundu! Yağ satışları durdu

PTT, sitesinde sattığı ayçiçek yağını kendi sitesinde daha ucuza satan şirket hakkında dava açacağını söyledi. PTT , yağ satışlarını durdurdu. 

ANKA'nın haberine göre, PttAVM. com, PTT'nin e-ticaret sitesi PttAVM.com sitesi üzerinden satış yapan Helvacızade Gıda İlaç Kimya ve Ticaret Anonim Şirketi'ne hukuki süreç başlatıyor. 

FARKLI FİYAT
İddiaya göre, Şirketin aralık ayında resmi başvuru yaparak yaparak internet üzerinde kendi yağlarını satmaya başladığı www.yagsepetim.com sitesinde 10 litrelik teneke ambalajdaki ayçiçeği yağı, 164,90 TL iken indirimli olarak 145,90TL'ye satılıyordu. PTT'nin sitesinde ise aynı ürün satış fiyatı 194,90 TL görünüyor ve yüzde 9 indirim yapıldığı iddiası ile vatandaşa 176,89 TL'den satılıyor.

GENEL MÜDÜRDEN AÇIKLAMA

PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, olayla ilgili yaptı. Çevikoğlu, şöyle dedi:

“Son günlerde gündeme gelen ayçiçek yağı ile ilgili fiyatların belirlenmesi konusu da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Platformumuz üzerinden veren Helvacızade Gıda firması, PTTAVM üzerinden sunduğu 10 litrelik teneke ambalajdaki ayçiçek yağını 176,89 TL'den satışa sunmuş ancak kendi internet sitesi üzerinden 145,90 TL'ye satışa sunmuştur. Her iki fiyatın belirlenmesinde sorumluluk tamamen üreticinin kendisine aittir ve dolayısıyla PTTAVM'nin ayçiçek yağını daha pahalıya sattığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Öte yandan ayçiçek yağının fiyatı ile ilgili manipülasyon yaptığı tespit edilen söz konusu firma ile ilgili her türlü hukuki işlem başlatılmıştır. 

Diğer yandan her ne kadar e-ticaret sitesi olarak verse de PTTAVM, bir kamu iştirakidir ve kamu iştiraki olmanın verdiği sorumlulukla hareket ederek, vatandaşa ucuz ve sağlıklı gıda ulaştırabilmek için de kamunun diğer kurumlarıyla işbirliğine devam etmektedir.  Bu kapsamda vatandaşlar, Orman Çiftliği, Tarım Kredi Kooperatifleri kurumların uygun fiyatlarla sunduğu gıda ürünlerini platformumuz üzerinden rahatlıkla tedarik edebilmektedir.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.