Nevşin Mengü Kendisini Tehdit Eden Gökçek İçin Yeni Trol Dedi

Nevşin Mengü’den kendisini tehdit eden Melih Gökçek’e yanıt: Eski belediye başkanı, yeni trol

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü’yü “Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın” ifadeleriyle tehdit etti. Mengü, Gökçek’in tehdidine, “Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında. Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık” yanıtını verdi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü’yü “Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın” ifadeleriyle tehdit etti.

Mengü, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ‘yere serilen Kabe resmi’ soruşturmasında gözaltına alınıp tutuklanmasını eleştirerek “Kabe kutsal da, Kabe’nin resmine illüstrasyon yapmak niye dini değerlerle dalga geçmek oluyor? Dalga da geçmiyor gençlerin yaptığı illüstrasyon. İçine şahmeran koyup toplumsal cinsiyetin geleneksel değerler içerisindeki varlığını anlatan birşey aslında. Bu çocuklar sanki inanılmaz bir şey yapmış gibi tutuklandı” demişti.

Gökçek ise bu sözler üzerinden Nevşin Mengü’yü hedef aldı.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda Gökçek, Mengü’yü “Yerinde otur bi kadın… İnsanları tahrik edip durma… Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın” ifadeleriyle tehdit etti.

NEVŞİN MENGÜ’DEN YANIT

Nevşin Mengü, Gökçek’in tehdidine, “Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında. Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık” yanıtını verdi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.