Özdil;Tek Bir Tweet’le Katar Olayına Noktayı Koydu

Yılmaz Özdil tek tweet ile Katar olayına noktayı koydu

Katar Emiri Al Sani bugün Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir dizi anlaşmaya imzalamıştı. Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, yarın gerçekleşecek ünlü indirim günleri ‘kara Cuma’ ve Katarlıların ziyareti ile ilgili sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Katar Emiri Al Sani, bugün birtakım anlaşmaları imzalamak için Türkiye’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından karşılanan Sani ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasında anlaşmaya varılan konular üzerindeki metni imzaladı.

Türkiye ve Katar arasında imzalanan anlaşmalar şöyle:

Borsa İstanbul’un yüzde 10 hissesine ortaklık, İstanbul Haliç Altın Boynuz Projesi’ne Yapılacak Potansiyel Ortak Yatırıma İlişkin Mutabakat Zaptı”,“Global Liman İşletmeleri ve QTerminals W.L.L Arasında Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri AŞ’nin Hisse Devrine ve Satın Alımına Dair Anlaşma”, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Katar Devleti Serbest Bölgeler İdaresi Arasında Serbest Bölgeler Alanında Ortak Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Mutabakat Zaptı”, “Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile Katar Devleti Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Arasında Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu Kurulmasına Dair Ortak Deklarasyon”,

“Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Katar Devleti Hükümeti Arasında Su Yönetimi Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı”, “Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Katar Devleti Maliye Bakanlığı Arasında Geliştirilmiş Ekonomik ve Mali İşbirliği Alanında Mutabakat Zaptı”, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Katar Devleti Hükümeti Arasında Aile, Kadın ve Sosyal Hizmetler Alanlarında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı” ve “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ile Katar Devleti Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Enstitüsü Arasında Diplomat Değişimine İlişkin Niyet Beyanı”

YILMAZ ÖZDİL’DEN ÇOK KONUŞULACAK TWEET

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, yarın Türkiye’de de gerçekleştirilecek Kara Cuma günleri ve Katarlıların gelişi için sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Kara Cuma’da alışverişi yapacak ürün kalmadığını belirten Özdil, şunu söyledi:

Kara Cuma’da alışveriş yapacak bir şey kalmadı, Katarlı perşembeden gelip Türkiye’yi satın aldı!

KARA CUMA NEDİR?

Black Friday, ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.