Otostop Nedir? Otostop Çekmenin Cezası Ne Kadar? Otostop Taktikleri

Nedir?

, ücretsiz etmek ve bir yerden bir yere gidebilmek için yoldan geçen araçlar yaralanmaktır. “Otostop” çekmek şehiriçi yollarda ve caddelerde serbest iken şehirlerarası ve otobanlarda yasaktır.

Otostop çekmek, otostop
, ,

Ne Kadar?

, otostop yapmak veya otostop ile gibi bir çok deyim ve tabi olmasına rağmen esas manası ile bir yerden bir yere ulaşmak için yoldan geçen araçlardan sizi götürmesini istemektir. Otostop ’de şehirlerarası ve otobanlarda yasaktır ve cezası 120 liradır. Öğrencilerin ve ücretlerinden tasarruf etmek isteyenlerin kullandığı bir yöntem olan “Otostop” yaygın olarak ’de çoğu il ve ilçede kullanılmaktadır.

Otostop çekmek veya yapmak ne dersek diyelim yoldan geçen araçların dikkatini çekmek ve onların sizi bir yerden bir yere götürmesini sağlayabilmek adına bir çok taktik mevcuttur.

Otostop Nedir, Otostop Taktikleri, Otostop Çekmenin Cezası
Otostop Nedir, Otostop Taktikleri, Otostop Çekmenin Cezası

Otostop çekerken güneşi karşınıza almak, viraj çıkışlarından beklemek veya çantası ve mat gibi eşyalara sahip olmak otostop yapabilmek için avantaja sahip olmak anlamına gelebilir. Bizde 5 yıla yakın bir süredir otostop çekerek bir çok ili gezen Muhammet Çakal’ın videosunu sizlerle paylaşıyoruz. Muhammet Çakal sizlere otostop çekmenin inceliklerini ve otostop maceralarını anlatıyor:

İşte Muhammet Çakal’ın otostop taktikleri ve maceraları…

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.