Muhterem Nur Hayatını Kaybetmedi!

Hayatını Kaybetti” Haberlerine Cevap Geldi!

Sanatçı ve Şarkıcı ’le uzun yıllar beraber olan ’un tedavi gördüğü hastanede nedeni ile hayatını kaybettiği iddia edilmişti.

Muhterem Nur,

Muhterem Nur Daha İyi!

Elenor Plak’ın sahibi Muhteşem Candan da Muhterem Nur’un son durumu ile ilgili verdi ve “Merhum sanatçımız Müslüm Gürses’in eşi sanatçısı Muhterem Nur için yayınlanan vefat haberleri doğru değildir. Hastaneden aldığım son hayatta olduğu ve durumunun düne göre daha iyi olduğudur” dedi. Muhterem Nur’un hayatını kaybettiğini zanneden binlerce sosyal medyadan üzüntülerini dile getirirdi.

Muhterem Nur ?

Muhterem Nur 31 Aralık 1932’de Mamastır’da doğdu. Annesini ve babasını hiç tanımadı. Daha sonra “teyze” dediği bir kadın tarafından büyütüldü. 1942’de, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir kamyonun altında İstanbul’a kaçırıldı. Eyüp’e yerleştiler. “Teyze”si ona yeni bir nüfus cüzdanı çıkardı ve nüfûsa Muhterem Kısa adı ile kaydedildi. İlkokulu Eyüp’te bitirdi, 14 yaşında yine Eyüp’te bir dokuma fabrikasında çalışma hayatına başladı. Bir subay ile evlendi ve bir oğlu oldu. 1950’lerin başlarında, mahalleden arkadaşı, Bulgaristan göçmeni Üftâde ile Beyoğlu turlarına başladı. Beyoğlu’nda, inzibat subayı olan, sonradan Film San Vakfı başkanlığı da yapan Ümit Utku tarafından keşfedildi. Ümit Utku’nun önerisiyle Muhterem Nur ismini kullanmaya başladı.

Muhterem Nur Kimdir,
Muhterem Nur ?

Yıldızlar Revüsü filminde figüran olarak hayatına 1951’de başladı. 1952’de  Osman Seden’in yönettiği “ Namına” filmiyle adını duyurdu. Muhterem Nur, çok sayıda filmde rol oldu ve ödüller kazandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.