Muhterem Nur Hayatını Kaybetmedi!

Hayatını Kaybetti” Haberlerine Cevap Geldi!

ve Şarkıcı ’le uzun yıllar beraber olan ’un gördüğü hastanede böbrek yetmezliği nedeni ile hayatını kaybettiği iddia edilmişti.

Muhterem Nur,

Muhterem Nur Daha İyi!

Elenor Plak’ın sahibi Muhteşem Candan da Muhterem Nur’un son durumu ile ilgili bilgi verdi ve “Merhum sanatçımız Müslüm Gürses’in eşi sanatçısı Muhterem Nur için yayınlanan vefat haberleri doğru değildir. Hastaneden aldığım son bilgi hayatta olduğu ve durumunun düne göre daha iyi olduğudur” dedi. Muhterem Nur’un hayatını kaybettiğini zanneden binlerce insan sosyal medyadan üzüntülerini dile getirirdi.

Muhterem Nur ?

Muhterem Nur 31 Aralık 1932’de Mamastır’da doğdu. Annesini ve babasını hiç tanımadı. Daha sonra “teyze” dediği bir tarafından büyütüldü. 1942’de, İkinci Savaşı sırasında bir kamyonun altında İstanbul’a kaçırıldı. Eyüp’e yerleştiler. “Teyze”si ona yeni bir cüzdanı çıkardı ve nüfûsa Muhterem Kısa adı ile kaydedildi. İlkokulu Eyüp’te bitirdi, 14 yaşında yine Eyüp’te bir dokuma fabrikasında çalışma hayatına başladı. Bir subay ile evlendi ve bir oğlu oldu. 1950’lerin başlarında, mahalleden arkadaşı, Bulgaristan göçmeni Üftâde ile Beyoğlu turlarına başladı. Beyoğlu’nda, inzibat subayı olan, sonradan Film San Vakfı başkanlığı da yapan Ümit Utku tarafından keşfedildi. Ümit Utku’nun önerisiyle Muhterem Nur ismini kullanmaya başladı.

Muhterem Nur Kimdir,
Muhterem Nur ?

Yıldızlar Revüsü filminde figüran olarak hayatına 1951’de başladı. 1952’de  Osman Seden’in yönettiği “Kanun Namına” filmiyle adını duyurdu. Muhterem Nur, çok sayıda filmde rol oldu ve ödüller kazandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja