MEB Bakanı Selçuk: Özel Okullarla İlgili Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız

Selçuk: Üzerimize düşeni getirmeye yarın

Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir özel okulun öğretmenlere maaş vermediği iddialarıyla ilgili, bakanlığın üzerine düşeni yapacağını söyledi. Selçuk, “Üzerimize düşen tedbiri getirmemiz söz konusuysa, buna yarın ” dedi.

Eğitim Bakanı Selçuk, TBMM Genel ’nda bakanlığın 2020 yılı  görüşmelerinde milletvekillerin sorularını cevapladı. Selçuk, özel bir okulda öğretmenlerin maaşının verilmediği  ilişkin, “Bu konuda, mevzuat gereği eğer bizim üstümüze düşen tedbiri yerine getirmemiz söz konusuysa buna yarın hazırız. Her tülü hazırlığımız var. Ama bu tür işlem ‘açtım-kapattım’ şeklinde yürüyen işler değil. Belirli mevzuatı takip etmek ve üç kere bununla ilgili bir teftiş işleminin gerçekleşmesi ve bir okuldaki bütün öğrencilerin, öğretmenlerin huzurunu dikkate alma ihtiyacı var. Her türlü duruma karşı tedbirlerimizi almış durumdayız” ifadelerini kullandı.

‘DAHA FAZLA DENETİM YAPMAMIZ LAZIM’

Bakan Selçuk, kantininden aldığı şırınga çikolatanın kapağının nefes borusuna kaçması sonucu hayatını kaybeden ilkokul 1’inci sınıf öğrencisi Mert Yağış Köksal’ın ölümüyle ilgili, şu anki mevzuata göre kantinlerinde cips, kola ve benzer ürünlerin satılmasının yasak olduğunu kaydetti. Okullarda daha fazla denetim yapılması gerektiğinin altını çizen Selçuk, “Kantinde istenmeyen ürünlerin satışıyla ilgili elbette bazı durumlar var. 29 Kasım’da Tarım Bakanlığı’nın bir teftişinin olması ve aynı hafta  yönetiminin teftişinin olması ile ilgili bütün belgeler ortada. Ama bu bizim daha fazla denetim yapmamız gerektiğini yine de söylüyor. Bununla ilgili çalışıyor” diye konuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.