Koronavirüs Vakasına Giden Ambulansa Saldırdılar!

İstanbul’da Vakasına Giden Ekipler Saldırıya Uğradı!

İstanbul’da koronavirüs şüphesi olan hastayı hastaneye sevk eden ambulans, kimliği belirsiz bir kişinin saldırısına uğradı. olayını Edirne’de mültecilere müdahale ederek ’nin sevgisini kazanan çalışanı Büşra Kayalı Durmaz duyurdu. Durmaz’ı gece saat 03.40’ta Sağlık Bakanı da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsana” Dedi. Cevap Almayınca Saldırdı!

İstanbul’da gece saatlerinde koronavirüs şüphesi olan bir hastayı alan ambulansın önü bir kişi tarafından kesildi. 112 çalışanlarına, “Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsana” diye sorular soran şüpheli cevap alamayınca ambulansı yumrukladı. Yaşanılanlar üzerine hastayı alarak olay yerinden hızla uzaklaşan 112 ekibinin önü bir süre sonra aynı saldırgan tarafından ile kesildi. Saldırgan eline aldığı kaldırım taşıyla ambulansın camlarını kırdı. 112 ekibi en yakın merkezine giderek saldırgandan şikayetçi oldu. Hasta ise bir başka ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi. Bu olayı ise Yunanistan sınırında mülteciler ve çocuklarına müdahale eden ve Sağlık Bakanı ’nın “Sevgili Büşra, senin biricik vicdanını, mesleğine ve insana olan saygını ’nın evrensel dediği hiçbir değerine değişmem. İyi ki varsın” ifadelerini kullandığı sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz hesabından paylaştı. Yaşanan dehşet anlarını anlatan Durmaz, saldıranın kimliğinin tespit edildiğini belirterek, kendilerinin durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Arayarak Geçmiş Olsun Dileklerinde Bulundu!

Öte yandan Büşra Kayalı Durmaz’ı gece saat 03.40’ta Sağlık Bakanı da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Durmaz, “Gece saat 03.40’ta telefon çalar ve arayan Sağlık Bakanıdır. Biz böyle güçlü bir aileyiz. Gecenin bu saatinde arayan bakanımıza teşekkür ederiz. Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.