Kayıp Bekçilerden Birinin Cesedi Bulundu!

Avlamak İçin Denize Açılan 2 Bekçi Kaybolmuştu Birinin Cesedi Bulundu!

Mersin’in Tarsus ilçesinde avlamak için kayıkla açıldıkları denizde kaybolan mahalle bekçilerden Ömer Özer’in (31) cansız bedeni bulundu. Diğer bekçi Oktay Avcı’yı (31) arama çalışmaları ise sürüyor.

Kayıp Bekçi, Ömer Özer
Kayıp Bekçi, Ömer Özer

İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde mahalle bekçileri Ömer Özer ve Oktay Avcı, 11 Ocak cumartesi günü saat 06.30 sıralarında, Kulak Mahallesi’nde bulunan Berdan Nehri’nin denize döküldüğü bölgeden balık tutmak için kayıkla denize açıldı. Arkadaşları, mahalle bekçileri geri dönmeyince durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen , güvenlik ve AFAD ekipleri Özer ve Avcı’yı bulmak için arama- kurtarma çalışması başlattı. Karadan, denizden ve havadan yürütülen aramalardan sonuç alınamadı.

Kaybolduğu Yerin Yakınlarında Bulundu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da gelişmeleri yakından ettiği arama çalışmalarının 6’ncı gününde, sabah saatlerinde, bekçilerden Ömer Özer’in cansız bedeni kaybolduğu noktaya 500 metre uzaklıkta bulundu. Berdan Nehri kenarında umutla bekleyen aileler ise Ömer Özer’in cesedinin bulunduğu haberiyle gözyaşlarına boğuldu. Oktay Avcı’yı arama çalışmaları ise sürüyor.

Cesedini Kuzeni

Mersin’in Tarsus ilçesinde kendisi gibi bekçi arkadaşı Oktay Avcı ile kayıkla açıldıkları denizde kaybolduktan bulunan Ömer Özer’in cenazesi, otopsi yapılmak üzere Kurumu’na götürüldü. Özer’in cesedini, kuzeni Hüseyin Özer’in bulduğu ortaya çıktı. Traktörle ilerlerken cesede rastladıklarını anlatan Özer, “Traktörle ilerlerken yanına 10-15 metre yaklaştığımda kollarından tutup kıyıya çıkarttım. Baktım ki amcamın oğlu. O anda telefon çekmiyordu, bağırmaya başladık. Çevredekiler yanımıza geldi. Görür görmez yüzü ve montundan tanıdım” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.