Hamile Kadının Aracına Saldıranların Cezası Belli Oldu!

İstanbul Pendik’te hamile ın içinde bulunduğu araca saldırdığı gerekçesiyle yargılanan baklavacı kardeşler Hasan Sel ve Hüseyin Sel, ‘hürriyeti tahdit’ suçundan 4’er yıl 2’şer ay hapse çarptırıldı. 10 aylık hapis cezası ise ertelendi.

Pendik Trafik Magandaları
Pendik Trafik Magandaları

İstanbul Pendik’te hamile ve eşinin içinde bulunduğu araca saldıran baklavacı kardeşler Hasan ve Hüseyin Sel’in cezaları belli oldu. Zanlılar ‘Hürriyeti tahdit’ suçundan 4’er yıl 2’şer ay, ‘Ulaşım araçlarının kaçırılması veya alıkonulması’ suçundan da 10’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar hakkında ‘ulaşım araçlarının kaçırılması veya alıkonulması’ suçundan verilen 10 ay hapis cezası ise ertelendi.

Pendik’te Dehşet!

Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, 6 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul Pendik’te 7 aylık hamile Ayfer Bahçı ve eşi Yunus Emre Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araca saldırmıştı.  Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, karayolunda yaşattıkları dehşet dolu anlar nedeniyle Anadolu Adliyesi 59’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 ayrı suçtan 5 yıl 4 aydan 20’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Olayın ardından tutuklanan iki kardeş, davanın 30 Temmuz 2019 tarihinde görülen ilk celsesinde, müştekilerin olaya ilişkin çektikleri görüntüyü kolluk gücüne teslim ederek güvence altına aldıkları, dolayısı ile sanıkların delil karartma ve kaçma şüphesi bulunmadığı gerekçesiyle tahliye edilmişlerdi. Mahkeme ayrıca, iki kardeşin yurt dışına çıkışını da yasaklamıştı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.