Gebe Köpeği Çuvala Kaydular! Küçük Çocuğun Dikkati Kurtardı

Çuval içindeki gebe köpeği minik Arif’in dikkati kurtardı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde çuval içerisine koyulduktan sonra yol kenarına terk edilen gebe köpek, Arif Çolakça’nın (7) dikkati sayesinde kurtarıldı.

Çuval içindeki gebe köpeği minik Arif’in dikkati kurtardı

Kadirli ilçesine bağlı Yusuf İzzettin Mahallesi Kadirli- Sumbas Karayolu üzerinde, babası Memduh Çolakça’nın kullandığı otomobille giden Arif Çolakça, yol kenarındaki çuvalda hareketlenme olduğunu gördü. Minik Arif´in uyarması üzerine Memduh Çolakça aracı durdurdu. Çuvalın yanına giden Memduh Çolakça, ağzı bağlanmış çuval içerisindeki köpeği çıkardı. Gebe olduğu fark edilen köpeğe, yakındaki Organize Bölgesi´ndeki tekstil fabrikası işçileri sahip çıktı. İşçiler tarafından ve su verilen köpek, Kadirli Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Barınak görevlilerince alınarak, tedavisi ve bakımının yapılması için barınağa götürüldü. Köpeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

https://i.pstimaj.com/img/75/640x0/5de104f066a97ce870198130

Memduh Çolakça, köpeği oğlu sayesinde kurtardıklarını belirterek, “Yol kenarındaki çuvalın hareket ettiğini gören oğlum, ’Baba, çuval hareket ediyor. İçinde bir şey var’ dedi. Ben de hemen aracımı durdurarak yanına gittim. Çuval içerisinde köpek olduğunu gördüm. Hemen ipi keserek köpeği çıkardık” dedi.

https://i.pstimaj.com/img/75/640x0/5de104faae298b60999fa583

Kadirli Belediyesi Hayvan Barınağı sorumlusu veteriner hekim Murat Traş ise haber verilmesi üzerine fabrikaya gelerek gebe köpeği aldıklarını, tedavi, bakım ve beslemesini yapacaklarını kaydetti.

DHA

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.