Fatma Uyanık Bulundu Mu ?

Fatma Uyanık Cinayetinden Vahap Varlı’ya Müebbet Hapis Cezası!

Fatma UyanıkKonya Karaman’da 6 Ekim 2017’de ortadan kaybolmuştu. Genç kadına dair geçen yıllar boyunca herhangi bir ize rastlanamamıştı. Olay günü orada bulunan Vahap VarlıFatma Uyanık’ı aracına aldığını kabul etmişti. Vahap Varlı, Fatma Uyanık’ın araçtan düştüğünü ve durup bakmadığını iddia etmişti. Vahap Varlı, bugün gerçekleşen duruşmada müebbet hapis cezasına çarptırıldı. ( 12 Mart 2020)

Olayın Geçmişi!

Fatma Uyanık bulundu mu?

Yaklaşık 16 aydır kayıp olan Fatma Uyanık’ın 6 Ekim’de ortadan yok olması ve bir daha haber alınamaması herkesi şüphelendiriyor.  Kaybolan Fatma Uyanık hala bulunamadı. 32 yaşındaki Fatma en son 6 Ekim tarihinde Karaman’da bağ evinde görüntülenmişti.22 Kasım programında herkes bildiklerini anlattı. Müge Anlı “ya Mehmet Bey yaptı ya da Vahap yaptı. Mehmet Bey, karısını bu şekilde örgütlese karısı buna ne kadar dayanır?” dedi. Atilla Bey’de telefon ile bağlandı. Müge Anlı Atilla Bey’e bilerek Vahap’tan uzak durup durmadığını sordu. Atilla Bey, asla öyle bir şey olmadığını belirtti.

Son zamanlarda en çok konuşulan olay Fatma Uyanık’ın bulunup bulunmadığı oldu. 6 Ekim’de kaybolan Uyanık hala bulunamadı. 32 yaşındaki Fatma en son 6 Ekim tarihinde Karaman’da bağ evinde görüntülenmişti. Fatma Uyanık bulundu mu? 20 Kasım programında İddiaların odağındaki Vahap Varlı konuşmuştu. Röportajı yayınlandı. Varlı, konuşmasına “Üzerimde sürekli bir suçlama var. Bende ne varsa her şey araştırıldı. Elde hiçbir bulgu olmadığı için sürekli uğraşıyorlar. Ben de olayla herhangi bir bağlantımın olmadığının görülmesi için susmayı tercih ettim” cümleleri ile başladı. 22 Kasım programında herkes bildiklerini anlattı. Müge Anlı “ya Mehmet Bey yaptı ya da Vahap yaptı. Mehmet Bey, karısını bu şekilde örgütlese karısı buna ne kadar dayanır?” dedi.

Atilla Bey’de telefon ile bağlandı. Müge Anlı Atilla Bey’e bilerek Vahap’tan uzak durup durmadığını sordu. Atilla Bey, asla öyle bir şey olmadığını belirtti. Yaşanan gelişmelere haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

MÜGE ANLI FATMA UYANIK BULUNDU MU?

İddiaların odağındaki Vahap Varlı konuştu. Röportajı yayınlandı. Varlı, konuşmasına “Üzerimde sürekli bir suçlama var. Bende ne varsa her şey araştırıldı. Elde hiçbir bulgu olmadığı için sürekli uğraşıyorlar. Ben de olayla herhangi bir bağlantımın olmadığının görülmesi için susmayı tercih ettim” cümleleri ile başladı. Program muhabiri “aracınızda bir kadın olmadığını ısrarla beyan ettiniz. Sizce Mehmet Dağcı neden böyle bir iddia ortaya attı?” diye sordu.

Mehmet Dağcı’nın neden böyle bir iddia attığı soruldu. Vahap, “Bunun sebebini ben de bilmiyorum. Ama beni suçlamasını, hemen olayın ardından gidip orda Vahap’ı gördüm demesinin bir tesadüf olacağını düşünmüyorum. Ben orda kesinlikle durmuyordum.Tabi ki sonradan farklı bir kişi ordan uzakta bir yerde durduğumu söylemiş olabilirim. Bunu söylememem yayın heyecanından kaynaklıydı.  Neden sürekli Mehmet Dağcı’nın akrabaları tarafından orda durduğum iddia ediliyor?” dedi.  Köprüden neden hızlı geçtiği sorulduğunda Vahap, “O kadar sürekli bir şekilde ordan geçemem. O araç belirli bir hızda gidebilir” dedi. Vahap, bu anlatılanların bir düzen olduğunu düşündüğünü belirtti.

VAHAP VARLI MI KAÇIRDI?

İki görgü tanığı Fatma Uyanık’ın en son Vahap Varlı’nın kamyonetinde gördüklerini söyledi. Bu iddia ise Mehmet Dağcı tarafından yapıldı. Vahap Varlı ise kendisine yapılan bu iddiaları yalanladı.

MEHMET DAĞCI MI SUÇLU?

Canlı yayında Fatma Uyanık’ın şüpheli kaybolmasında iki kişiye dikkat çekiliyor. Fatma Uyanık’ın kaybolmasından sonra ifade veren Mehmet Dağcı ya da o gün kamyonetle iki kez bağ evinin önünden geçen Vahap Varlı.

ACILI AİLE DAHA FAZLA DAYANAMADI

İstanbul’da bir ayı aşkındır kalan acılı aile daha fazla dayanamayarak Karaman’a geri döndü.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et