Mağlubiyetin Ardından Ermenistan Karıştı Halk Parlementoyu Bastı

Ermenistan karıştı! parlamentoyu bastı, Paşinyan’ın odasına girdi.Meclis başkanı linç edildi

Ermenistan’da halk, Başbakan Nikol Paşinyan’ın Azerbaycan karşısındaki mağlubiyeti kabul etmesinin ardından protesto gösterilerine başladı.

Ermenistan’ın başkenti Erivan da protestocular, Paşinyan’ın Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul etmesinin ardından hükümet binası önünde toplandı.

Hükümet binasının camlarına kırarak içeri giren protestocular, Paşinyan ve Ermenistan aleyhine sloganlar attı.

Bazı protestocular Paşinyan’ın makam odasına girerken Ermenistan Başbakanı’na istifa çağrısında bulundu.

Paşinyan, bir süre önce Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Hem kendim hem de hepimiz için çok zor bir karar aldım. ve Azerbaycan Başkanları ile Karabağ savaşını bitirmek için bir bildiri imzaladım. Yayınlanan söz konusu açıklama benim ve halkımız için edilemez şekilde acı vericidir.”

Ermenistan Meclis Başkanı Ararat Mirzoyan linç edildi

Ermenistan’da halk Dağlık Karabağ’daki mağlubiyetin ardından sokaklara indi. Protesto gösterileri sırasında Ermenistan Parlamentosu Başkanı Ararat Mirzoyan öfkeli grubun saldırısına uğradı.

Ermenistan’da halk, Başbakan Nikol Paşinyan’ın Azerbaycan karşısındaki mağlubiyeti kabul etmesinin ardından protesto gösterilerine başladı. Meclis binası ve Başbakanlık ofisini basan öfkeli halk, her yeri dağıttı. Gösteriler sırasında öfkeli kalabalık tarafından yakalanan Ermenistan Parlamentosu Başkanı Ararat Mirzoyan, linç edildi

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.