Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Ekonomi Planını Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yönetim planını anlattı

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Lütfi Elvan, “Mali disiplini koruyarak gerçekçi bir risk yönetimi ile kamu finansmanının kalitesini artıracağız,” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan

Berat Albayrak’ın yerine atanan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

Bakan Lütfi Elvan, ”Mali disiplini koruyarak gerçekçi bir risk yönetimi ile kamu finansmanının kalitesini artıracağız” dedi.

“Önümüzdeki dönemde makroekonomik istikrarı muhafaza ederek büyüme ve istihdama yeni bir ivme kazandıracağız,” diyen Elvan, “ kurala dayalı işleyen bir piyasa ekonomisine sahiptir. Önemli olan kurumların güçlendirilmesi, kuralların etkili bir biçimde işletilmesidir. Öncelikli olarak ele aldığımız enflasyonla mücadele sürecini, maliye politikaları ve diğer tüm araçlarımızla kararlı bir şekilde destekleyeceğiz. Mali disiplini koruyarak gerçekçi bir risk yönetimi ile kamu finansmanının kalitesini artıracağız. Vatandaşın üreterek gelir elde ettiği ortamı tesis edecek, Covid-19’un etkilerini gidermek için sosyal programları sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönem, küresel salgının etkilerinin azaldığı, yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemi olacaktır. Makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız,” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan; Berat Albayrak ile görüştüğünü belirterek “Hizmetlerinden dolayı teşekkür ettim. Kendisi de bana başarılar diledi” dedi. TBMM’de gazetecilere açıklamada bulunan Elvan, devir teslim töreninin yapılmayacağını aktararak, Albayrak ile görüştüğünü belirtti. Elvan, “Hizmetlerinden dolayı teşekkür ettim. Kendisi de bana başarılar diledi” dedi.

Bakan Elvan da Plan ve Bütçe Komisyonu’nun kendisi için bir yuva olduğunu belirterek,

Burada bulunan tüm arkadaşlarımızla geceli gündüzlü çalıştık. 2011-2013 döneminde aynı samimiyetle çalışmalarımızı yürütmüştük. Bu dönemde de iktidarıyla muhalefetiyle son derece uyum içinde faaliyet yürüttük. Çok büyük fedakarlık gösterdiniz. Her birinize çok teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

AK Parti, CHP, ve İYİ Parti Komisyon sözcüleri de Hazine ve Maliye Bakanı Elvan’a başarılar diledi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.