Din Bilgisi Öğretmeninden Öğrencisine Hakaret Dolusu Sınav Kağıdı!

Öğrencisine Hakaret Dolu Soruları ve Şıkları Hazırlayan Din Bilgisi Öğretmeni Hakkında İnceleme Başlatıldı!

Adana Valiliği, Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’ndeki sınavda bir öğrenci profiline müfredat dışında hakaret içeren soru ve cevap şıkları hazırladığı iddia edilen ve ismi açıklanmayan Din Kültürü ve Bilgisi öğretmeni hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Adana Çukurova ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nde , ismi açıklanmayan Din Kültürü ve Bilgisi öğretmeninin sınavda hazırladığı, ” ‘Okullarda öğretilen her şey hayatın bir yerinde insanın karşısına çıkıyor, bu ne işime yarayacak, şu ne işime yarayacak diyen tipler de hayatla ilgili en ufak bir problemde çözümü düşünecek esneklikte beyin yapıları olmadığından apışıp kalıyorlar. Okul, eğitim elbette her şey değildir ama çok şeydir. Özellikle bilimler öğrenilenler zamanla yaşamın bizzat içinde ortaya çıkıp hayat kurtarmaktadır.’ Kendini, ailesini, toplumunu aşağılayan ama batı hayranlığı tavan yapmış 12’nci sınıf eşit ağırlıkta okuyan ‘Melahat kızımız’, ‘Hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım?’ diye bir cümle kurabiliyor. Bu paragrafa göre Melahat bir kişilik yapısındadır? (15 Puan)” şeklinde soru ve Melahat hakkında hakaretler içeren şıklar hazırlaması, medyada tepkilere neden oldu. Bir öğrenci tarafından görüntülendiği düşünülen kağıdı, sosyal medyada binlerce kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Adana Valiliği Soruşturma Başlattı!

Adana Valiliği, ortak sınavda müfredat dışında hakaret içeren soru hazırladığı iddia edilen öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.