Bombalı Araç İnfilak Ettirildi 4 Askerimiz Şehit Oldu!

4 Askerimiz Şehit Oldu!

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine sınır komşusu olan Suriye´nin Resulayn kentinde, kontrol noktasına teröristler tarafından bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu 4 asker şehit oldu.

Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Köse, İstihkam Çavuş Erol Yanık, Piyade Onbaşı Halil Karakoç ve Piyade Onbaşı Fatih Akbulut,

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında teröristlerden temizlenen Suriye´nin Resulayn kentinin güney bölgesinde yer alan kırsal Arbani köyünde, kontrol noktasına teröristler tarafından bomba yüklü araçla düzenlendi. Bu sırada inceleme yapmak üzere aracın yakına giden İstihkam Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Köse, İstihkam Çavuş Erol Yanık, Piyade Onbaşı Halil Karakoç ve Piyade Onbaşı Fatih Akbulut, şiddetli patlama sonucu şehit oldu.

Patlamanın ardından ’den bölgeye ambulans gönderildi. Şehit olan askerlerin cenazeleri bölgeden alınarak ’ye getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı Yaptı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 08 Ocak 2020 tarihinde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı saldırısı sonucunda dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja