Babacan’ın Yanında Yer Alacak Mı? Mehmet Şimşek’ten Kiritik Yanıt

Mehmet Şimşek’ten Ali sorusuna yanıt

Ekonomiden sorumlu eski bakanlardan ve eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, eski bakanlarından ve kurması beklenen Ali ile birlikte hareket edebileceği şeklinde yer alan yorumlara ilişkin soruya, “zamanı gelince konuşuruz” diye yanıt verdi.

SASA tarafından düzenlenen basın toplantısında Reuters’ın “Babacan ile birlikte hareket edebileceğiniz şeklinde yorumlar var, ne diyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Şimşek, “Zamanı gelince konuşuruz” yanıtını verdi.

Medyaya yansıyan haberlerde görev aldığı dönemlerde ekonomide etkili bir isim olan Mehmet Şimşek’in ’ın yanında olmaya sıcak baktığı ifade ediliyordu.

MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere’de University of Exeter’de tamamladı.

Ankara, İstanbul, New York ve ’da uluslararası kuruluşlarda ekonomist, stratejist ve yönetici olarak çalıştı. “Emerging Markets” dergisi tarafından 2013 yılında “Yükselen ’da Yılın Bakanı” seçildi, aynı yıl “Foreign Policy” dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterildi.

23. Dönemde , 24. Dönemde Batman seçildi. 60. Hükümette Devlet Bakanlığı ve Bakanlığı, 61 ve 62. Hükümetlerde Bakanlığı görevlerinde bulundu. 64 ve 65. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı.

REUTERS

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.