YouTube Merkezine Silahlı Saldırı! Yaralılar Var…

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Youtube Genel Merkezi’nin çevresinde silah sesleri duyulduğu ifade edildi.

Ünlü video paylaşım sitesi Youtube’un Kaliforniya eyaletinin San Bruno bölgesinde bulunan genel merkezinin çevresinde silah sesleri duyulduğu bildirildi.

Kaliforniya polisi yaptığı açıklamada, silahlı saldırgan ile aktif bir çatışma içinde olduklarını bildirerek, vatandaşlardan bölgeden uzak durmasını istedi. Diğer taraftan, bölgeye birçok ambulans ve yardım ekibinin sevk edildiği açıklandı.

Reuters haber ajansının bildirdiğine göre, yaralılar hastaneye kaldırıldı.

ABD basınında yer alan haberlere göre de kampüsteki bazı çalışanların silah sesi duyduktan sonra ana merkez binalarını terketmeye başladıkları, bazı çalışanların ise ofislerine barikat kurarak dışarıya çıkmadıkları ifade edildi.

Bölgeden ABD televizyonlarına yansıyan ilk görüntülerde, binalardan çıkan yüzlerce çalışan üstleri polis memurları tarafından arandıktan sonra güvenli bölgeye götürüldü.

YouTube’un sahibi olan Google’dan yapılan açıklamada, şirketlerin yetkililerle koordine halinde olduğu ve resmi bilgilerin elde edilmesinin ardından kamuoyuna bilgi verileceği kaydedildi.

San Bruno’daki ana merkezinde toplam 4 binası bulunan YouTube’un burada yaklaşık 2 bine yakın çalışanı yer alıyor.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et