Yine Dolar ve Euro Haftaya Rekor Seviyede Başladı

ve haftaya rekor seviyede başladı

ve yeni haftaya rekor seviyede başladı. kuru 7,37 liradan açılmasının ardından 7,39 liraya yükselirken, euro ise 8,76 liradan işlem görüyor.

Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir görünümle başlarken, yurt içinde bu hafta gerçekleştirilecek Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısı takip edilecek.

Yeni tip (Covid-19) salgını, ile Çin arasındaki gerilim, jeopolitik gelişmeler ve teşvikleri gündemin odağındaki yerini korurken, geçen haftanın son işlem gününde borsalarda etkili olan karışık seyir, piyasaları ile yeni haftaya da taşındı.

Yurt içinde, cuma günü borsalarına paralel satıcılı bir seyir izlenen İstanbul’da, BIST 100 endeksi, yüzde 1,49 değer kaybıyla günü 1.083,83 puandan tamamladı. Geçen hafta 7,3712’den kapanış yapan dolar/TL ise bugün bankalararası piyasanın açılışında 7,3750 seviyesinden işlem görüyor.

Yeni haftanın gündeminde, TCMB’nin perşembe günü gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısı ve cuma günü piyasalar kapandıktan sonra açıklanması beklenen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in değerlendirmesi öne çıkıyor.

Yurt dışında ise çarşamba günü Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanakları ve cuma günü genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

DOLAR VE EURO HAFTAYA REKOR SEVİYEDE BAŞLADI

Serbest piyasada dolar 7,3770 liradan, euro 8,7480 liradan haftaya başladı. Dolar kuru saat 10.06 itibariyle ise 7,39 lira seviyesine yükselirken euro ise 8,76 lira oldu.

Cuma günkü kapanışta doların satış fiyatı 7,3730 lira, euronun satış fiyatı ise 8,7170 lira olmuştu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja