Ünlü Oyuncu Rasim Öztekin Kalp Krizi Geçirdi

Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi

Oyuncu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan ve kalbine pil takılan Öztekin’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  Tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi. 62 yaşındaki Öztekin’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Habertürk’ten Aytekin Teker’in haberine göre, öğle saatlerinde arkadaşlarıyla mesajlaştıktan sonra fenalaşan ve kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürüldü. Hastanede tedavi altına alınan ve kalbine pil takılan Öztekin’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

‘MAZOT ALDIM, YOLA DEVAM’

14 yıl önce kalp yetersizliği tanısı konan Rasim Öztekin, rahatsızlığına ilişkin “Yaşamdan hiçbir şekilde kopmamak, sıkı sıkıya sarılmak gerekiyor. Evet zaman zaman ataklar olabiliyor, havanın durumuna göre bile nefesin bozulabiliyor. Özellikle kış aylarında hava kirliliğinden dolayı nefes almakta zorluk çekebiliyorsun ama hemen kendini bırakmamak, tam tersi esas bu sıralarda yaşama daha da sıkı sarılmak lazım. Mesela hastanedeyken hiçbir zaman ‘Buradan çıkamayacağım’ korkusu duymadım. Hastanede hasta olarak değil de, sanki dinlenmeye otele gitmişim gibi hissettim ve kendimi en sevdiğim yer olan Ayvalık Cunda adasında hayal ettim. ‘Buradan çıkıp, oraya gideriz, orada şunu yaparız’ gibi şeyler vardı aklımda hep” ifadelerini kullanmıştı. 

Rasim Öztekin’in kalp pili 2018 yılında değiştirildi. Geçirdiği operasyon sonrasında hastane odasından paylaşımda bulunan Öztekin, “‘Geçmiş olsun’ mesajları için çok çok teşekkürler. Benimki var olan pili değiştirmekti. Yani mazot aldım, yola devam. Allah çaresiz hastalık vermesin. Çaresiz hastalığı olanlara Allah’tan şifa diliyorum” dedi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.