THY Koronavirüs Tedbirlerini Açıkladı!

Haziran ayında yeniden uçuşlara başlayacak olan Türk Hava Yolları (), yeni uçuş düzenlemesinde uygulanacak önlemlerini duyurdu. Yeni önlemlere göre yolcular anons sırası ile sıra numarasına göre uçağa alınacak, koridorlarda kuyruk ve temas olmayacak.

Türk Hava Yolları - THY
Türk Hava Yolları –

Koronavirüs nedeniyle uçuşlarını bir süre askıya alan ve 5 Haziran itibariyle iç hat uçuşlarına başlamayı planlayan THY, yeni dönem uçuşlarında yapılacak değişiklikleri duyurdu. Genel Müdürü Bilal Ekşi, hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, yolcuların uçuş esnasında dikkat etmesi gereken konuları açıkladı.

Ekşi, “Şimdi uçuşa hazırlanma zamanı. Sağlıklı uçuş için el bagajı yok, küçük el çantası var. Koridorlarda kuyruk ve temas yok. Anons ile sıra numarasına göre, biniş için arka sıradan öne doğru, iniş için önden arkaya doğru sırasını bekleyerek anons ile. Maskeni tak. Her dört saatte bir değiştirecek kadar yanında yedek masken olsun. Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et. Hijyene dikkat, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile ” diye paylaşımlarda bulundu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.