Son Dakika… İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Partisinden İstifa Etti

İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk partisinden istifa etti

! İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk, “İYİ Parti iyi yönetilmiyor” diyerek partisinden istifa etti. Koncuk'un istifası sonrasında İYİ Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 37'ye düştü.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk

Koncuk, bugün saat 15.00'de TBMM‘de bir toplantısı gerçekleştirerek istifa ettiğini açıkladı. Açıklamasında parti yönetimine yüklenen Koncuk, “İYİ Parti iyi yönetilmiyor. İYİ Parti ile milletvekili ve üye olarak bir bağlantım kalmamıştır” dedi.

LİSTE KRİZİ, TARTIŞMALARI ALEVLENDİRDİ

İYİ Parti'de, 2. Olağan Kurultay'da 'ın başını çektiği iddia edilen bir yapının Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği seçimi için delegelere “oy verilmeyecekler” listesi gönderildiği iddialarıyla başlayan gerginlikte yeni bir aşamaya geçildi. İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk partiden istifa etti.

“AHLAKSIZ BİR OPERASYON OLDU”

27 Mart 2018 tarihinde Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevinden istifa ederek İYİ Parti saflarına katılan İsmail Koncuk liste tartışmaları için geçtiğimiz ay İsmail Koncuk, “Partide ahlaksız bir operasyon olmuştur. Bu parti ahlaksızlıklara zemin yaratmak için kurulmuş bir siyasi hareket değildir” demişti.

“KOLTUK ONLARIN, ADAMLIK BİZİM OLSUN”

Koncuk, Kurultay'ın hemen sonrasında ise hesabından “İYİ Parti 2. Olağan Kongresi bugün yapıldı. Hayırlı olsun. Ben ve Ümit Özdağ, Gİ·K adayı olmamamıza rağmen, bazı akıl ve ahlak fukaraları, bir kısım il yöneticisine sabah böyle bir liste dağıtmış. Aday olma ihtimalimiz bile birilerini ürkütmüş! Koltuk onların, adamlık bizim olsun” ifadelerini kullanmıştı.

TBMM'DEKİ SANDALYE DAĞILIMI

TBMM'deki sandalye dağılımı ise şu şekilde oldu: Adalet ve Kalkınma Partisi 289, Cumhuriyet Partisi 138, Halkların Demokratik Partisi 56, Milliyetçi Hareket Partisi 48 ve İYİ Parti 37.

İSMAİL KONCUK KİMDİR?

1959 Adana Ceyhan doğumlu olan İsmail Koncuk, Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümünden mezun oldu. Öğretmenlik görevine 'da başladı, Adana'da devam etti. Türk Eğitim-Sen ve Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2018 yılında olarak İYİ Parti'ye geçti ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. İngilizce bilen Koncuk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.