Sinop’ta Bir Kadına Tecavüz Son Anda Önlendi

Serpil Ü: Babam gelmese bana tecavüz edecekti

Serpil Ü: Babam gelmese bana tecavüz edecekti

Sinop’a ailesini ziyarete giden Serpil Ü. ailesi ile gezmeye çıktığında aracın önünün kesildiğini, arkadan babası gelmese tecavüze uğrayacağını iddia etti. Araçla kızların yolunu kesen adamın evli ve bir çocuk babası olduğu ve pandemi sürecinde cezaevinden tahliye edildiği ifade edildi.

İstanbul’da yaşayan ve sağlık sektöründe yöneticilik yapan Serpil Ü. (27) bir hafta önce SinopAyancık’taki ailesini ziyarete gitti. Aile 25 Temmuz akşamı iki araba gezmeye çıktı. Yolun karanlık ve ıssız bir kesiminde ortada park etmiş bir araba gördüler. Yoğun bir alkol kokusunun geldiği otomobilde 4 erkek vardı.

İddiaya göre 4 kızın bulunduğu aracı gören diğer otomobildekiler takibe başladı. Otomobili kiralamış olan Murat Ç. iddiaya göre “Sizi buradan geçirmeyiz” dedi. Kullandığı otomobilde 3 kız kuzeniyle birlikte bulunan Serpil Ü. korkuya kapılıp aracının kapılarını kilitledi ve jandarmaya haber verdi. O sırada arkadan gelen arabadaki babası Zeki Ü. olaya müdahale etti.

Sürücü Murat Ç. “Zeki dayı sen miydin, kusura bakma geç tabii” diyerek yolu açtı. İddiaya göre diğer araç yolun ilerisinde Serpil Ü.’nün kullandığı otomobilin arkasına takıldı. Bir süre sonra gelen jandarma Murat Ç.’nin kullandığı otomobili durdurmaya çalıştı. Aracın durmadığını gören jandarma ekipleri havaya 3 el ateş etti ancak Murat Ç. olay yerinden uzaklaştı. Serpil Ü. şikâyetçi oldu. İfadesi alınan Murat Ç., adli kontrolle serbest bırakıldı. Serpil Ü., “Babam gelmeseydi bize orada tecavüz edeceklerdi. Ormanlık yolda bizi orada kesseler bir ay bulamazlardı” dedi.

Pandemi sürecinde tahliye edilmiş

Eşiyle boşanma aşamasında ve bir çocuk babası olan Murat Ç. (38), adam öldürmeye teşebbüs suçundan 5 yıl hapis yattıktan sonra açık cezaevine çıkma hakkı kazandı ve pandemi sürecinde tahliye edildi. Murat Ç. iddiaların yalan olduğunu belirterek,Öyle bir şey olmadı. Aracımı mıcıra kaptırdım. Sağ sol yapıp zikzak çizip takla atmak üzereyken zorla yolun ortasında durdum. O sırada Zeki dayı olarak tanıdığımız kişi yanımıza gelip ‘Ne oldu bir şey mi oldu’ diye sordu. ‘Kaza yapıyorduk ama bir şey olmadı’ dedik ve yolu açtım. Bunlar geçtiler. Tacizetme, yol kesme gibi bir durum yok. Yalan konuşuyorlar” dedi.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et