Saraylarda “Koronavirüs” Önlemi…

Dünyayı tehdit eden koronavirüse nedeniyle İstanbul’daki saraylar ve müzelerde dezenfeksiyon işlemleri artırıldı. Bu kapsamda Dolmabahçe Sarayı’nın bahçe ve iç kısımları ekipler tarafından ilaçlandı. İstanbul’da saray ve müzelerde daha önce altı ayda bir yapılan dezenfeksiyon işlemleri ayda bir yapılmaya başladı.

Saraylarda “” Önlemi

Dolmabahçe Sarayı Dezenfekte Ediliyor!

Dolmabahçe Sarayı’na gelen altı kişilik ekip bahçede ve sarayın iç kısmında dezenfeksiyon çalışması yaptı. Yapılan dezenfeksiyon işleminde kullanılan ilacın insan sağlığına zararı olmadığını ifade eden Dolmabahçe Sarayı Dış Hizmetler Sorumlusu Metin Güllü, sonrasında dezenfeksiyon işlemlerini ayda bir yapmaya başladık. Bugün Dolmabahçe Sarayı’nın metal salonundan başladık. Bu koronavirüsü için gerekli önlemleri için dezenfeksiyon ilacımızı kullanmaya başladık. Yüzde 100 yerli bir yapımdır. İnsan sağlığına, hamilelere, çocuklara hiçbir zararı yoktur. Hiçbir objeye de zararı yoktur. Bakanlığı’ndan onayı mevcuttur. Bu çalışmamız 6 kişiyle devam ediyor. Eskiden 6 ayda, bir senede yaptığımız ilaçlamayı şimdi ayda bir yapıyoruz. Bundan sonra ana kapımızdan başlamak üzere, harem bölümüne kadar bu ilaçlamayı devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Saraylarda Dezenfektasyon Çalışmaları Devam Edecek!

Virüs ına karşı ilaçlı dezenfeksiyon işleminin Millî Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı müze ve saraylarda devam edeceği öğrenildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.