Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Rahmi Özkan Kaç Yaşında? Müge Anlı

Ünlü Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan ? Rahmi Özkan ?

programında her gün gördüğümüz Rahmi Özkan’ın kim olduğu, olduğu ve olduğu özellikle programını izleyen insanlar tarafından merak ediliyor. Avukat Rahmi Özkan kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Rahmi Özkan ? gibi soruları merak eden okuyucularımız için News TR özel Haberimizde sizler için derledik işte ATV ekranlarında ’da severek izlediğimiz Avukat Rahmi Özkan hakkında merak ettiğiniz her şey…

Hüseyin Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Avukat Rahmi Özkan Kaç Yaşında? - ATV Müge Anlı İle Tatlı Sert
Hüseyin Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Avukat Rahmi Özkan Kaç Yaşında? – ATV Müge Anlı İle Tatlı Sert

Rahmi Özkan Kimdir ? Rahmi Özkan’ın Biyografisi, Rahmi Özkan’ın Eşi Kimdir?

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan ve Eşi Güzin Özkan
Avukat Hüseyin Rahmi Özkan ve Eşi Güzin Özkan

Rahmi Özkan’ın Tam adı Hüseyin Rahmi Özkan’dır. Avukat Rahmi Özkan, İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Rahmi ÖZKAN, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etmiş, önce Milli Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir.

Meslek Hayatı

Bu görevi esnasında MTTB yi temsilen da devlet erkanı ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş bu cümleden olarak  Büyük Millet Meclisinde ve Çankaya köşkünde gençlik lideri olarak Gençliğini temsilen çeşitli temaslarda bulunmuştur.

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan Sıcağı Sıcağına Programında

1961 Anayasası halk oylamasına sunulmadan önce zamanın cumhurbaşkanı orgeneral Cemal Gürsel ve gençlik lideri olarak Rahmi Özkan radyolarından 19 Temmuz 1961 tarihinde 21:50 – 22:00 saatleri arası yaptığı konuşmayla anayasaya evet kampanyasını başlatan konuşmayı yapmıştır.

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da kendini kabul ettirmiştir.

Rahmi Özkan Müge Anlı
Rahmi Özkan Müge Anlı

Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “Tatlı-Sert” isimli bir programında Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte avukat Rahmi Özkan da görev yapmaktadır. Daha önce de Serap Ezgü‘nün programında danışman olarak görev yapmıştır. Rahmi Özkan, Güzin hanımla evlidir. Bir oğlu, bir kızı vardır.

Rahmi Özkan Nereli ? Kaç Yaşında ?

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverekilçesinde doğmuştur. Hüseyin Rahmi Özkan Şanlıurfalıdır. İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Şu an itibariyle yani 2019 yılı itibariyle 80 yaşındadır.

Rahmi Özkan Kaç Yaşında ? Müge Anlı

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.