Avukat Rahmi Özkan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Müge Anlı

Müge Anlı’da tanıdığımız Ünlü Avukat Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Rahmi Özkan Kaç Yaşında?

Müge Anlı ile Tatlı sert programında her gün gördüğümüz Avukat Rahmi Özkan’ın kim olduğu, nereli olduğu ve kaç yaşında olduğu özellikle Müge Anlı ile Tatlı Sert programını izleyen insanlar tarafından merak ediliyor. Avukat Rahmi Özkan kimdir? Müge Anlı Rahmi Özkan Nereli? Rahmi Özkan Kaç Yaşında? gibi soruları merak eden okuyucularımız için News TR özel Haberimizde sizler için derledik işte ATV ekranlarında Müge Anlı’da severek izlediğimiz Avukat Rahmi Özkan hakkında merak ettiğiniz her şey…

Avukat Rahmi Özkan, Rahmi Özkan, Müge Anlı, Rahmi Hoca
Avukat Rahmi Özkan, Rahmi Özkan, Müge Anlı, Rahmi Hoca

Rahmi Özkan Kimdir ? Rahmi Özkan’ın Biyografisi, Rahmi Özkan’ın Eşi Kimdir?

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverekilçesinde doğmuştur. Hüseyin Rahmi Özkan Şanlıurfalıdır. İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Şu an itibariyle yani 2020 yılı itibariyle 81 yaşındadır. Ayırca Rahmi Özkan’ın Tam adı Hüseyin Rahmi Özkan’dır. Avukat Rahmi Özkan, İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Rahmi ÖZKAN, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna hukuk fakültesi delegesi olarak iştirak etmiş, önce Milli Türk Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir.

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan ve Eşi Güzin Özkan
Avukat Hüseyin Rahmi Özkan ve Eşi Güzin Özkan
Hüseyin Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Avukat Rahmi Özkan Kaç Yaşında? - ATV Müge Anlı İle Tatlı Sert
Hüseyin Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Avukat Rahmi Özkan Kaç Yaşında? – ATV Müge Anlı İle Tatlı Sert

Avukat Rahmi Özkan’ın Meslek Hayatı

Bu görevi esnasında MTTB’yi temsilen Ankara da devlet erkanı ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş bu cümleden olarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde ve Çankaya köşkünde gençlik lideri olarak Türk Gençliğini temsilen çeşitli temaslarda bulunmuştur.

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan Sıcağı Sıcağına Programında

1961 Anayasası halk oylamasına sunulmadan önce zamanın cumhurbaşkanı orgeneral Cemal Gürsel ve gençlik lideri olarak Rahmi Özkan Türkiye radyolarından 19 Temmuz 1961 tarihinde 21:50 – 22:00 saatleri arası yaptığı konuşmayla anayasaya evet kampanyasını başlatan konuşmayı yapmıştır.

Rahmi Özkan Kimdir, Rahmi Özkan Müge Anlı , Rahmi Hoca
Rahmi Özkan Kimdir, Rahmi Özkan Müge Anlı , Rahmi Hoca

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında hukuk fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. Sonrasında 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Ek olarak Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da kendini kabul ettirmiştir.

Rahmi Özkan Müge Anlı
Rahmi Özkan, Müge Anlı

Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “Müge Anlı ile Tatlı Sert” isimli programında Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte avukat Rahmi Özkan da görev yapmaktadır. Daha önce de Serap Ezgü‘nün programında danışman olarak görev yapmıştır. Rahmi Özkan, Güzin hanımla evlidir. Bir oğlu, bir kızı vardır.

Rahmi Özkan Nereli? Kaç Yaşında?

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverekilçesinde doğmuştur. Hüseyin Rahmi Özkan Şanlıurfalıdır. İlk eğitim yaşamında İlkokul ve ortaokul öğrenimini Siverek’te, daha sonra liseyi Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Şu an itibariyle yani 2020 yılı itibariyle 81 yaşındadır.

Rahmi Özkan Kaç Yaşında? Müge Anlı

Rahmi Özkan Mesleğinde 50 Yılı Tamamlayarak Ödül Almıştır

Rahmi Özkan, Rahmi Hoca, Müge Anlı Avukat
Rahmi Özkan, Rahmi Hoca, Müge Anlı Avukat

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et