Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Rahmi Özkan Kaç Yaşında? Müge Anlı

Ünlü Avukat ? Nereli? ?

programında her gün gördüğümüz Avukat Rahmi Özkan’ın kim olduğu, nereli olduğu ve olduğu özellikle programını izleyen insanlar tarafından merak ediliyor. Avukat Rahmi Özkan ? Rahmi Özkan Nereli? Rahmi Özkan Kaç Yaşında? gibi soruları merak eden okuyucularımız için News TR özel Haberimizde sizler için derledik işte ATV ekranlarında ’da severek izlediğimiz Avukat Rahmi Özkan hakkında merak ettiğiniz her şey…

Avukat Rahmi Özkan, Rahmi Özkan, Müge Anlı, Rahmi Hoca
Avukat Rahmi Özkan, Rahmi Özkan, , Rahmi Hoca

Rahmi Özkan Kimdir ? Rahmi Özkan’ın Biyografisi, Rahmi Özkan’ın Eşi Kimdir?

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan ve Eşi Güzin Özkan
Avukat Hüseyin Rahmi Özkan ve Eşi Güzin Özkan

Rahmi Özkan’ın Tam adı Hüseyin Rahmi Özkan’dır. Avukat Rahmi Özkan, İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. 1958 yılında İstanbul Üniversitesi Fakültesine giren Rahmi ÖZKAN, fakültedeki talebe derneklerinde gösterdiği sosyal çalışmalar sonucu önce fakültesi talebe o tarihteki üniversitelerin üst teşekkülü olan Milli Türk Talebe Birliği genel kuruluna fakültesi delegesi olarak iştirak etmiş, önce Milli Türk Talebe Birliği genel kurul başkanlığına, daha sonra da Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına 1961 yılında seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir.

Hüseyin Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Avukat Rahmi Özkan Kaç Yaşında? - ATV Müge Anlı İle Tatlı Sert
Hüseyin Rahmi Özkan Kimdir? Rahmi Özkan Nereli? Avukat Rahmi Özkan Kaç Yaşında? – ATV Müge Anlı İle Tatlı Sert

Meslek Hayatı

Bu görevi esnasında MTTB’yi temsilen Ankara da devlet erkanı ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş bu cümleden olarak  Büyük Millet Meclisinde ve Çankaya köşkünde gençlik lideri olarak Türk Gençliğini temsilen çeşitli temaslarda bulunmuştur.

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan Sıcağı Sıcağına Programında

1961 Anayasası oylamasına sunulmadan önce zamanın cumhurbaşkanı orgeneral Cemal Gürsel ve gençlik lideri olarak Rahmi Özkan radyolarından 19 Temmuz 1961 tarihinde 21:50 – 22:00 saatleri arası yaptığı konuşmayla anayasaya evet kampanyasını başlatan konuşmayı yapmıştır.

Rahmi Özkan Kimdir, Rahmi Özkan Müge Anlı , Rahmi Hoca
Rahmi Özkan Kimdir, , Rahmi Hoca

1963- 1965 arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. 1966 yılında fakültesinde derslerine dönerek 1969 Şubatında mezun olmuştur. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da kendini kabul ettirmiştir.

Müge Anlı‘nın televizyonda sunduğu “” isimli programında Psikiyatr  ile birlikte avukat Rahmi Özkan da görev yapmaktadır. Daha önce de Serap Ezgü‘nün programında danışman olarak görev yapmıştır. Rahmi Özkan, Güzin hanımla evlidir. Bir oğlu, bir kızı vardır.

Rahmi Özkan Nereli ? Kaç Yaşında ?

Avukat Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa‘nın Siverekilçesinde doğmuştur. Hüseyin Rahmi Özkan Şanlıurfalıdır. İlkokul ve ortaokul eğitimini Siverek’te, liseyi  Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamlamıştır. Şu an itibariyle yani 2019 yılı itibariyle 80 yaşındadır.

Rahmi Özkan Kaç Yaşında ? Müge Anlı
Rahmi Özkan, Rahmi Hoca, Müge Anlı Avukat
Rahmi Özkan, Rahmi Hoca, Müge Anlı Avukat

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja