Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aşı Yaptıracak mı?

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar korona virüs aşısı yaptıracak mı?

ABD’de yaşayan Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, korona virüs aşına yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sancar, “Şimdi Türkiye’de olsaydım kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım” dedi.

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısıyla ilgili görüşlerini aktardı. Bulaşıcı hastalıklar ve aşı konusunda uzman olmadığını belirten Sancar, “O nedenle bu konuda Türk uzmanların söylediklerine bir katkıda bulunmam mümkün değildir. Türkiye’de olsaydım Türk hekimlerinin tavsiyelerine uyardım” ifadesini kullandı.

‘ONUN ADIYLA AŞI KARŞITI TWEETLER ATIYORLAR’

Sosyal medya kullanmadığını ancak biri veya birilerinin ‘Aziz Sancar’ adını kullanarak aşı karşıtı tweetler attığını aktaran Sancar, ‘Ayıp, günah ve bence bunu yapan veya sahte olduğunu bilerek yayanlar kanunen takip edilip cezalandırılmalıdır’ görüşünü dile getirdi.

“AŞININ PARTİSİ YOK”

Bu tür paylaşımların halkın kafasını karıştırıp insanların aşı olmasını engelleyerek hayatını tehlikeye sokabileceğini ifade eden Sancar, şunları kaydetti: “Bunu ne sebeple yapıyorlar bilmiyorum. Aşının partisi yok. Bu aşıyı Çin’den satın alıp Türkiye’de kullanmaya karar veren politikacılar değil bizim halk sağlığı uzmanlarıdır. Bu aşı veya Rus, Amerikan veya Türk kardeşlerimizin Almanya’da ürettiği aşılardan hangisi daha etkili bilemiyorum. Çünkü bu işin uzmanı değilim. Ama inanıyorum ki hepsinin koruyucu faydası var ve halkımızın Türkiye’de halihazırda mevcut olan aşıyı kullanmasını ve sağlık uzmanlarından başka hiçbir kimsenin sözünü dinlememelerini tavsiye ederim. Dediğim gibi şimdi Türkiye’de olsaydım kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.