Koronavirüs Temizliği 18 Yıllık Cinayeti Çözdü!

Bir Apartmanda Temizliği Sırasında Çöpe Atılan Çuvaldan Ceset Çıktı! Cesedin 18 Yıl Önce Öldürülen Ercüment Çetin’e Ait Olduğu Öğrenildi.

Koronavirüs Temizliği 18 Yıllık Cinayeti Aydınlattı, İzmit
Temizliği 18 Yıllık Cinayeti Aydınlattı, İzmit

İzmit’te Temizliği 18 Yıllık Cinayeti Aydınlattı!

İzmit Karadenizliler Mahallesinde bulunan çöp döküm alanında, geçen salı günü geri dönüşüm malzemelerini ayrıştıran işçiler, çuval içinde battaniyeye sarılı halde, çürümüş ceset buldu.

Temizliği Yaptıkları Sırada Çöpe Atmışlar

İşçilerin bilgi vermesi üzerine harekete geçen  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi  Büro ekipleri, geniş çaplı araştırma başlattı. Önce çöp kamyonları sürücüleriyle irtibata geçilerek cesedin çıktığı çuvalın alındığı yer belirlendi. Çuvalın, Serdar Mahallesi’ndeki bir apartmanın zemin katındaki daireden çöpe atıldığı saptandı. Bilgilerine başvurulan apartman yöneticileri ise polise, çuvalı, binada nedeniyle temizlik yaptıkları sırada, 1999 yılından beri kullanılmayan ve kapısı olmayan dairede bulup, çöpe attıklarını anlattı. 

Kardeşlerin İfadesi Cinayeti Ortaya Çıkardı

Bu bilgilerden yola çıkarak araştırmasını genişleten , dairenin, 17 Ağustos 1999  depreminden sonra, Sakarya’ya taşınan bir aileye ait olduğunu öğrendi. Ailenin Sakarya’daki adresine giden polis, R.Ç. (39) ve E.Ç .(42) isimli kardeşleri sorguya aldı. Kardeşlerden R.Ç.’nin ifadesi, çuvaldaki cesedin sırrını ortaya çıkardı. 

18 Yıl Önce Öldürüp Üzerine Kum Dökmüş

Cesedin ağabeyi Ercüment Çetin’e ait olduğunu söyleyen R.Ç., ağabeyinin çok öfkeli biri olduğunu bu nedenle sık sık ettiklerini belirterek, 18 yıl önce yani 2002 yılında Sakarya’da bıçaklayarak öldürüp, battaniyeye sardığı cesedi, çuvala koyup, kullanmadıkları İzmit’teki eve getirdiğini itiraf etti. Şüpheli kardeş, cesedin olduğu çuvalı üzerine kum dökerek sakladığını bildirdi. Cesedin üzerine kum dökülmesi nedeniyle çürüme olmadığı belirtildi.

Başvurusunda Bulunmuşlar

Cinayetten haberi olmayan ailenin aynı yıl oğulları için kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıkarken, sorguları tamamlanan R.Ç ve E.Ç. adliyeye sevk edildi. 

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.