Koronavirüs Şüphesiyle Ankara’ya Acil İniş!

Uçağı Sebebiyle Acil İniş Yaptı!

Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağı, virüs şüphesiyle Esenboğa’ya iniş yaptı.

son dakika

Esenboğa’da Olağanüstü Hal İlan Edildi!

Airporthaber’un haberine göre THY’nin Tahran’dan havalanarak İstanbul’a gelmek üzere hareket eden TK879 sefer sayılı yolcu uçağı corona virüsü şüphesiyle ’ya acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’nda olağanüstü hal ilan edildi.

“Bir Yolcuda Virüs Belirtileri Var”

Uçaktaki bir yolcuda korona virüs belirtileri olduğu ve uçuş ekibinin acil iniş kararı aldığı öğrenildi. Uçağı karşılamak üzere çok sayıda ekibi hazır bulunduruldu. TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçağın 10:45 sularında Esenboğa Havalimanı’na teker koyduğu ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtildi.

“Türk Olabilir”

Yapılan tüm işlemlerin Esenboğa Havalimanı Mülki İdare Amiri koordinesinde yürütüldüğü ve bir yolcuda virüs şüphesi olduğu ifade edildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yayımlanan talimatla Türk şirketlerinin yalnızca İran’dan sadece Cumhuriyeti vatandaşlarının taşınmasına izin verilmişti. Bu talimat doğrultusunda Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcunun Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi. Uçakta 132 yolcu bulunduğu öğrenildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.