Koronavirüs Aşısında Son Durum!

yarışında en önde olan İngiltere’nin planı sızdı! Aralık ayından önce geliyor

Ulusal Sistemi’nin corona virüsü aşısı belgelerine ulaşan İngiliz basını muhtemel takvimi kamuoyuna duyurdu. Buna göre İngiltere’de önümüzdeki ay beş merkezinin faaliyete geçirileceği ve günde on binlerce kişiye yapılacağı belirtiliyor.

Corona virüsü çapında can almaya devam ederken, herkesin gözü kulağı aşı ve ilaç çalışmalarında. Ülkeler adeta yarışa girerken, aşılarla ilgili birbiri ardına muhtemel tarihler açıklanıyor. Mevcut çalışmalarda en önde gösterilen Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca’nın birlikte geliştirdiği aşıyla ilgili kritik bir gelişme ortaya çıktı.

İngiliz The Sun gazetesi, Ulusal Sistemi’nin (NHS) aşı planlarıyla ilgili önemli belgelere ulaştı. Buna göre NHS en erken önümüzdeki ay itibarıyla ülke genelinde beş aşı merkezini faaliyete geçirmeyi planlıyor. Söz konusu merkezlerin başkent Londra, Hull ve Leeds şehirlerinde konumlandırılması bekleniyor.

MOBİL NOKTALAR DA KURULACAK

Aşının bu ay içinde kesin sonuçlarıyla birlikte onaylanması halinde NHS çalışanları merkezlere yönlendirilmeye başlanacak. Gazetenin haberine göre Noel dönemi itibarıyla günde on binlerce kişiye aşı yapılması hedefleniyor. Ordunun da aşının dağıtımında rol alacağı öğrenilirken, merkezlerin yanı sıra mobil aşı noktalarının da kurulacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja