Kılıçdaroğlu Taciz İddialarıyla İlgili Konuştu

lideri iddialarıyla ilgili konuştu

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün genel başkan başkanlığında toplandı. iddialarına yönelik yapılan değerlendirmede, iktidarın CHP'yi yıpratmak ve gündemi değiştirmek için bu tür yollara başvurduğu dile getirildi.

CHP içinde her türlü taciz iddiasıyla ilgili parti içi disiplin süreçlerinin yürütüldüğüne, ancak iktidarın tam tersi bir algı yaratmak istediğine dikkat çekildi. Edinilen bilgiye göre, bazı MYK üyeleri parti içinde bundan sonra gündeme gelebilecek gerçek olsun olmasın bütün taciz iddialarının şeffaf bir şekilde belirlenecek bir heyet tarafından araştırılması gerektiği görüşünü bildirdi. 

‘AMAÇ GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK”

Böylece iktidarın kamuoyunda yaratmak istediği “CHP tacizcileri koruyor” algısının da önüne geçileceği ifade edildi. Kılıçdaroğlu'nun da bu konuda yaptığı kısa değerlendirmede, iktidarın CHP'yi yıpratmak ve gündemi değiştirmek için bu tür yollara başvurduğunu dile getirdiği ifade edildi. Kılıçdaroğlu'nun “Bu iftiralar biter, başka iftira atarlar. Bu konuda da çok dikkatli olmamız gerekiyor. Ne yaparsa yapsınlar biz 'nin sorunlarına odaklanacağız” değerlendirmesinde bulunduğu kaydedildi.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.