Kayseri’de Genç Anne Doğum Üzerine İkizleriyle Birlikte Öldü

Üzerine ikizleriyle öldü

Kayseri’de, tüp tedavisiyle ikizlere kalan Leyla Ercan (29), hastanede sırasında bebekleriyle yaşamını yitirdi.

Leyla Ercan, 3 yıl önce fabrikada işçi olan Onur Ercan (31) ile evlendi. Çift, sahibi olabilmek için tüp tedavisine başvurdu. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti’ne giden çiftin tüp bebek tedavisi başarı ile sonuçlandı. Biri erkek diğeri kız ikizlere kalan Leyla Ercan, 10 gün önce rahatsızlanınca Kayseri’deki başvurdu. 8,5 aylık hamile olan Ercan, tedavi altına alındı. Gece saatlerinde doğuma alınan Leyla Ercan, bebekleriyle birlikte yaşamını yitirdi.

‘GEBELİK ZEHİRLENMESİNDEN ŞÜPHELENİLİYORMUŞ’

İkiz babası olmayı beklerken eşini ve bebeklerini Onur Ercan, büyük üzüntü yaşadı. Onur Ercan, yüksek tansiyon nedeniyle 10 gün önce eşini götürdüğünü belirterek, “Tansiyon yükseldiği için müşahede altında tutmak istediler. ‘Bizim gözetimimiz altında olsun’ dediler. Onlardan tam bir açıklama alamadık. Kiminle konuştuysak bir açıklama alamadık. Gebelik zehirlenmesinden şüpheleniliyormuş, ondan dolayı yatış altında tutulmuş. Biz ‘tansiyon’ diye biliyorduk. Onunla ilgili de herhangi bir şey söyleyen olmadı. Söylenseydi 35’inci haftasında biz öyle bir risk ‘bebekleri alın’ diyebilirdik. Maalesef alınmadı” dedi.

‘KİMSE EŞİNDEN VE ÇOCUĞUNDAN OLMASIN’

Onur Ercan, eşinin ölümüyle ilgili hastaneden bir açıklama yapılmadığını belirterek, “ gebelik zehirlenmesi olarak söylediler. Başka bir şey var mı bilgim yok. Bizim başımız yandı ve ben canlarımdan, ciğerlerimden oldum. Başkaları bunları yaşamasın. Benim başıma geldi. Başka anne ve babaların canları yanmasın. Kimse eşinden ve çocuğundan olmasın” ifadelerini kullandı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.