İnternetten Alışveriş Yapmanın Pratik ve Güvenli Yolları

İnternet Alışverişini hesaplı hale getirmenin yolları

1

Teknolojinin her koldan sardığı günümüz çağında, dijital hayata uyarlanan bir çok fiil de hayatın vazgeçilmez gereksinimlerinden oldu. E-ticaret olarak adlandırılan kurum, neredeyse her kesin bir tık uzağında. Türkiye’de önceki yıllara kıyasla internet üzerinden yapılan alışveriş oranı ise katlanarak devam ediyor.

2

Güvenli alışveriş teminatı dolayısıyla insanların daha güvenli ve kolay alışveriş yaptıkları siteler zamane ihtiyaçlarına ve güncellemelere de ayak uyduruyor. İnternetten yapılan alışverişi nasıl uygun fiyatlı bir hale getirebileceğinize dair pratik çözüm önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

3

1. Görülen her şeyi almak zorunda hissetmeyiniz. Kampanyada olsun olmasın işinize yaramayan, kullanmayacağınız eşyaları almamaya özen gösteriniz. İhtiyaç listesi çıkarıp öyle internetin başına geçiniz.

2. Birden fazla sitede zaman harcayınız. Belki bir başka sitede aynı ürünün indirimde olabilme ihtimalini unutmayınız.

4

3. Daha uygun arayışlarınıza en kapsamlı içeriğini de ilave ediniz. Örneğin; Fiyatını uygun bulduğunuz bir ürünün kargo maliyetinin de düşük veya belli bir fiyat aralığını geçtikten sonra bedava olma avantajından yararlanmaya özen gösteriniz. Aksi halde farkında olmadan astarından pahalıya denk gelen ürün alabilirsiniz.

5

4. Fiyatın eski ve yeni fiyatını karşılaştırınız. Eski fiyatlı haline bakınız. İndiriminde uçuk bir fark varsa alınız. Yok ise zamanını (Özel günler gibi) bekleyiniz o zamanlarda fiyatı mutlaka daha da çok düşecektir.

6

5. Kullandırılan indirim kuponlarının peşine düşünüz. Hesaplamalarda fiyata denk gelmeyen bir miktar varsa derhal iletişimine geçip hakkınız olan kuponun uygulanmasını sağlayınız.

6. Bir takım sitelerden siz harcadıkça size bonus kazandırabiliyor ve belli günlerde indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. Bu siteleri araştırıp takipte kalabilirsiniz.

7

7. Güvendiğiniz ve devamlı alışveriş yaptığınız e-ticaret sitelerinden gelen bildirimlere, bilgilendirici e-posta ve kişisel telefona gelen mesajlara izin vermeniz bir çok bilgiden ve duyurudan bihaber olmamanızı sağlayacaktır.

8

8. Sadakat programlarına katılınız. Bu programda düzenlenen kampanya ve duyuraları takipte kalınız.

9. Çalışma saatlerinin sona erdiği ve dinlenme arası gibi vakitlerde kampanyalara göz gezdirebilirsiniz.

10. Özel günlerde yoğun alışveriş yapılıyor olmasından sebep bir çok güncelleme ve kampanya seçeneği de beraberinde geliyor. Bu günleri değerlendirebilirsiniz.

Bir Şeyler Yazın...

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

News TR sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et