İmamoğlun’dan Çarpıcı Ayasofya Açıklaması!

İmamoğlu: Ayasofya’nın ibadete açılmasına ihtiyaç olduğuna inanmıyorum, iç malzemesi olarak kullanılmamalı

Ekrem İmamoğlu

Ayasofya’nın ibadete açılıp açılmayacağı tartışmaları üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , buna ihtiyaç olmadığını söyleyerek, konunun iç malzemesi yapılmaması gerektiğini savundu.

İmamoğlu: Ayasofya’nın ibadete açılmasına ihtiyaç olduğuna inanmıyorum, iç siyaset malzemesi olarak kullanılmamalı

 İmamoğlu: Ayasofya’nın ibadete açılmasına ihtiyaç olduğuna inanmıyorum, iç siyaset malzemesi olarak kullanılmamalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yunanistan’da yapılan uluslararası Delphi Forumu’na telekonferasla katıldı. İmamoğlu’na katıldığı panelde, gazeteci Alexis Papachelas tarafından “Ayasofyanın ibadete açılması ile ilgili düşünceleriniz nedir?” sorusu yöneltildi.

İmamoğlu soruya, “Ayasofya’nın ibadete açılması gibi bir ihtiyacın bulunduğuna inanmıyorum. ’nin ve dünyanın başka sorunları var ve bu konunun iç siyaset malzemesi olarak kullanılmaması gerekiyor. ’deki ibadethanelerden ve tarihi eserlerden merkezi hükümet, Turizm Bakanlığı ve kurumları sorumlu. İstanbul Belediye Başkanlığı’nın sorumluluğu altında bulunmuyor” ifadeleriyle cevap verdi.

Aynı panelde bulunan Atina Belediye Başkanı Dora Bakoyannis ise İmamoğlu’nun sözleri üzerine Ayasofya’nın mirası olduğu  söyleyerek, “Hristiyanların İstanbul’a gösterdiği özel sevginin bazen yok yere gerginliklere yol açtığı” görüşünü savundu.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja