İçişleri Bakanı Canlı Yayında Gara’ya Giden HDP Milletvekilini Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara’ya giden HDP’li milletvekilinin ismini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A canlı yayınında Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine giden HDP’li milletvekilinin ismini açıkladı. Soylu Gara’ya giden HDP’li milletvekilinin HDP Ağrı Dilan Dirayet Taşdemir olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A canlı yayınında Salih Nayman moderatörlüğünde, ATV Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı ve Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür’ün sorularını yanıtladı.

Soylu programda; Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine giden milletvekiliyle ilgili yaptı. Soylu, o ismin HDP Ağrı Dilan Dirayet Taşdemir olduğunu iddia etti.

Soylu şunları söyledi:

“2017 yılında terör örgütüne katılan bir kişi bundan yaklaşık kısa bir süre önce bizim iknamız sonucu ’ye teslim oldu. Ailesinin de katkısı oldu.

Bunlar geldikleri zaman, terör örgütününü en büyük korkusu bunlarla yapmış olduğumuz mülakatlardır. Bu mülakatların içerisinde, tespit ettiğimiz bir süreç oluştu. 2017 yılında bu ilk önce Nusaybin ve Kızıltepe’ye geliyor. 2017’nin başında sosyal medyadan sosyal medyadan tanıştığı birinin kendisini ikna etmesiyle terör örgütüne katılmayı kabul ediyor. Ardından hemen kendisine hemen bir telefon numarası veriliyor. Kendisine verilen telefon numarası veriliyor. O da Siirt eski Milletvekili Hatice Kocaman. Onun yol göstermesiyle beraber terör örgütüne katılıyor.

Bazen Gara’ya bazen Mahmur’a gidiyor. En nihayetinde Gara’ya gidiyor. Ve ne kadar kaldığını söyledikten sonra yanındaki ‘bunu tanıdın mı’ diyor. HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir var.

Terör örgütünün Kandil için kod adı Avrupa’dır. Son dönemde orası için bu ifadeyi kullanıyorlar.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.