Google’dan Arıyorum Diyerek Dolandırıyorlar!

Haritalar ve Adwords’ten Aradıklarını Söyleyerek İnsanları Dolandırıyorlar…

Haritalar yada Adwords gibi ürünlerinden aradığını söyleyen kişiler çeşitli bahanelerle sizden para talep ediyorlar. Dikkat edin bu dolandırıcıların tuzağına düşmeyin.

Google'dan Arıyorum Diyerek Para İsteyenlere Aldanmayın
Google’dan Arıyorum Diyerek Para İsteyenlere Aldanmayın

Bu tuzağını fark eden yazarımız durumu şöyle anlattı. “+90850 473 09 56 numarasından bugün arandım telefona çıkan ses kaydı google’dan işletme bilgileriniz siliniyor. Silinmemesi için lütfen 1’e basın diyordu. 1’e bastıktan sonra kapandı daha sonra +900212 824 03 32 numardan bir kadın beni arayarak google işletme bilgilerinizin silinmemesi için para talep etti. Yıllık ve 2 yıllık seçenek sunarak yaklaşık 200 TL civarı para istedi. Daha sonra bir kargo firması ile anlaşmalarının bulunduğunu söyleyince dolandırıldığımı anladım çünkü google sizden hiç bir şekilde telefonla arayarak para istemez ve ücretsiz bir servistir. Daha sonra ben google iş ortağı olduğumu ve bana mail gelirse ödeme yaparım deyince yüzüme kapandı. Kısaca Google’dan arıyorum diyen insanlara inanmayın ve kesinlikle para göndermeyin”

Google Telefonla Arayarak Para istemez!

Google’ın herhangi bir ürününden aradığını söyleyen dolandırıcılar telefonla insanlar dan para istiyorlar. Genellikle işletme ve haritalardan üzerinden kaydı olan insanları arayan bu dolandırıcılara dikkat etmeniz gerekiyor. Çeşitli numaraları kullanan bu dolancılara inanamayın ve para göndermeyin. İşletmeniz google’dan silinecek veya hesabınız askıya alınacak gibi bahanelere kanmayın ve numaraları polise şikayet ediniz.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.