Fatih Portakal FOX TV’den İstifa Ettiği İddiaları Doğru mu? İşte Gerçek

, FOX ’yi bıraktı iddiası!

Reyting rekorlarına imza atan FOX Ana Haber Bülteni’nin sunucusu ’ın kanalla yollarını ayırdığı iddia edildi. İddialara göre resmi bu hafta içinde yapılacak.Denmişti

Hafta içi her gün saat 19:00’da izleyicilerin karşısına çıkan ve ’nin ne çok izlenen haber bültenini sunan Fatih Portakal’ın FOX TV’yi bıraktığı iddia edildi.

Yurt Gazetesi yazarı gazeteci İsmet Orhan‘ın aktardığı bilgiye göre, Fatih Portakal’ın ’in Genel Yayın Yönetmeni ’e kararını ilettiği ve bir daha haber sunmayacağını açıkladığı belirtildi.

Söz konusu iddianın ardından hesabından bir paylaşım yağan Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu ise, konunun gerçek dışı olduğunu ileri sürdü.

Uğurluoğlu, “FOX TV Yönetim Kurulu Başkanı Engin Güner ile konuştum. Kesinlikle yanlış haber” dedi.

gazetesi yazarı Cem Küçük, kişisel hesabından yaptığı paylaşımda, “Kendi kaynaklarımdan doğruladım. Fatih Portakal kesin istifa etmiş ve Fox Tv yönetimi geri döndürememiş” dedi.

İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık da, ilgili haberi, “Kesin bilgi Fatih oldu” notuyla hesabından paylaştı.

KÜÇÜKKAYA: KANAL AÇIKLAMA YAPACAK

T24’te yer alan habere göre, FOX TV’de Çalar Saat adlı sabah haberleri programını sunan gazeteci İsmail Küçükkaya, konuya ilişkin kanalın yapacağını belirtti.

‘YORULDUM DEDİ’

İnternethaber’de yer alan habere göre, FOX’un Haber Koordinatörü , ünlü sunucuyu vazgeçirmek için ikna etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Fatih Portakal istifa sebebi olarak ‘yorulmasını’ gösterdi. ’e “Ben artık yoruldum. Kendimi tekrarlamaya başladım. Artık gazetecilik yapmayacağım olmak istiyorum” dedi.

ANA HABER’DE VEDA EDECEK

Fatih Portakal’ın istifasını hafta içinde FOX TV resmi bir açıklama ile kamuoyuna duyuracak. “Emekli olan” Fatih Portakal, vedasını da ana haber bülteninden yapacak ve FOX ana haber sunuculuğu devrini kapatacak.

Fatih Portakal, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

FATİH PORTAKAL KİMDİR?

Fatih Portakal 2 Şubat 1967’de Aydın’ın Nazilli ilçesinde doğdu..

İlköğrenimini Nazilli’de; liseyi İzmir Lisesi’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı. 1994 yılında yüksek lisans ve yabancı dil eğitimini yapmak üzere Avustralya’ya gitti.

1997-2005 yıllarında Star TV’de muhabir olarak çalıştı. 2005 yılında gazeteci Mehmet Ali Birand’ın teklifi üzerine Kanal D’ye geçti. 2010 yılının Mayıs ayında FOX’a geçti.

Fatih Portakal, 2010-2013 yılları arasında FOX’ta Çalar Saat programı sunuculuğu yaptı. 2013’ün Eylül ayında FOX Ana Haber’i sunmaya başladı.

Portakal, 43. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Haber Sunucusu” ödülüne layık görülmüştür.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimized with PageSpeed Ninja