Emre Aşık’ın Eski Eşi Yağmur Aşık Hapse Girecek

Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık’a 2 yıl 9 ay hapis cezası

Emre Aşık ile olaylı boşanma davası devam eden Yağmur Aşık’a, ‘jandarmaya direnmek ve hakaret’ suçlamasıyla dava açılmıştı. Mahkeme, Yağmur Aşık hakkında karar verdi.

Cezaevi firarisi sevgilisi Erdi Sungur ile birlikte futbolcu eşi Emre Aşık’ı öldürmek için cinayet planı yaptığı iddiasıyla yargılanan Yağmur Aşık’a ‘jandarmaya direnmek ve hakaret’ suçlamasıyla da dava açılmıştı.

YAĞMUR AŞIK HAPSE GİRECEK

Sabah’tan Fatih Ulaş’ın haberine göre, Davayı karara bağlayan mahkeme; Aşık ve Sungur’a ‘Kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme’ suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Mahkeme Aşık’ı ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan da 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme cezaya ilişkin herhangi bir erteleme veya hükmün açıklanmasını geri bırakma yoluna gitmedi. Cezanın adli para cezası gibi başka bir cezaya çevrilmesine de yer olmadığı kaydedildi.

Mahkemenin verdiği karar istinaf ve temyiz incelemesinin ardından onanıp kesinleşirse Aşık, cezanın infazı için hapse girecek. Aşık’ın başka davalardan aldığı cezalardaki erteleme kararları da bozulup infaz edilecek.

NE OLMUŞTU?

Düzce’nin Gülormanı Köyü’nde jandarma görevlilerinin önleyici kolluk faaliyeti gerçekleştirdikleri sırada, Sungur ve yanında bir kişinin olduğu araç ihbarı yapıldı. Sungur ‘dur’ ihtarına uymayarak, jandarma görevlisi Gökhan K.’nin üzerine aracı sürdü. Gökhan K. kendisini yana atarak aracın altında kalmaktan kurtuldu. Sungur, araçla görevlinin eline çarpıp kaçtı. Daha sonra saklandıkları adreste yakalanan ikili burada da jandarmaya direndi. Aşık, “Hepinizin Allah belasını versin! Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar, pislikler” diyerek hakaret etti. Ardından elinde takılı bulunan kelepçeyle jandarma görevlisi Alperen A.’nın başına vurup onu yaraladı.

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.