Ekrem İmamoğlu’ndan Koronavirüs Açıklaması!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyayı kasıp kavuran koronavirüse karşı aldıkları önlemleri açıklayarak etkinliklerin iptal edildiğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, Koronavirüs
Ekrem İmamoğlu,

Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Türkiye’de ortaya çıkan ilk koronavirüs (Kovid-19) vakasının ardından belediye bünyesinde alınacak önlemleri açıkladı. Ay sonuna kadar etkinlikleri iptal edilirken İSMEK kurslarının da mart ayı sonuna kadar yapılmayacağı bildirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da Koronavirüs’e karşı toplu taşımada alınan hijyen önlemlerini inceledi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları:

  • “Tiyatrolarımıza dair tedbir alma konusunda karar verdik. Önümüzdeki ay sonuna kadar Cemal Reşit Rey gibi toplu etkinliklerin yapıldığı alanlardaki etkinlikleri mart sonuna kadar iptal etme kararı aldık. İSMEK’te insanların toplu eğitim aldıkları yerler.
  • İSMEK’deki eğitimlerin iptali ile ilgili de ay sonuna kadar vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz.
  • Bugün öğleden sonra 39 ilçe belediyesini davet ettik. Belediye olarak bir çalışma yürütüyorlar. İrtibat kurmamız gereken tüm kurumlarla.
  • Cemal Reşit Rey başta olmak üzere ay sonuna kadar ve bunun gibi etkinlikleri iptal ettik. Eğer normalleşirse devam edeceğiz.
  • İBB’ye ait müzelerin toplu gezilmesiyle ilgili duyurumuz yapılacak. Onları da iptal edeceğiz.”

Bir Şeyler Yazın...

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.